- Reklama -

- Reklama -

Strażacy czuwają nad stanem rzek

Strażacy z Biłgoraja wraz z przedstawicielami Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Biłgoraju w poniedziałek kontrolowali stan rzek w powiecie. Jak informuje rzecznik KP PSP w Biłgoraju, sytuacja monitorowana jest na bieżąco.

W związku z panującym ociepleniem i związanymi z nim roztopami w 1 marca KP PSP w Biłgoraju razem z przedstawicielem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Biłgoraju przeprowadziła kontrolę poziomów wody w największych rzekach powiatu biłgorajskiego, tj. Biała i Czarna Łada oraz w rzece Tanew.

- Reklama -

– Obecnie stany wody w tych rzekach są na poziomie wysokim, a w górnym biegu rzeki Tanew został przekroczony stan ostrzegawczy (320 cm) w miejscowości Osuchy i o godz. 12 wynosił 372 cm. Pomimo przekroczenia stanów ostrzegawczych w górnym biegu nie stwierdzono zagrożenia dla pobliskich miejscowości – informuje mł. bryg. Albert Kloc, rzecznik prasowy PSP w Biłgoraju.

Ponadto skontrolowano również miejsca, w których w poprzednich latach doszło do podtopień, m.in. w Biłgoraju w okolicach ulicy Rolnej, Lubelskiej i Motorowej oraz w Płusach i Babicach. Sytuacja monitorowana jest na bieżąco.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.