Straż z fotowoltaiką

W lipcu br. Komenda Powiatowa PSP w Biłgoraju zrealizowała inwestycję pt. „Wykonanie instalacji fotowoltaicznej w KP PSP w Biłgoraju”. Zamontowano 78 sztuk paneli.

Przedsięwzięcie miało swój początek w listopadzie minionego roku. Wówczas złożono wnioski o dofinansowanie zadania do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz do samorządu powiatu biłgorajskiego. Podmioty te pozytywnie rozpatrzyły wnioski. W kwietniu br. wystąpiono z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego na wykonanie zadania do burmistrza miasta Biłgoraj, który także pozytywnie rozpatrzył prośbę.

W wyniku inwestycji na południowej połaci dachu budynku komendy zamontowano 78 szt. paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 21,06 kWp. Zamontowano również odpowiednie urządzenia i instalacje, w tym moduł monitorujący.

Efektem zadania będzie zmniejszenie ilości zużywanej przez komendę energii elektrycznej pochodzącej z krajowej sieci energetycznej o około 40%, co przełoży się na realną oszczędność w budżecie komendy oraz przyczyni się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Łączna wartość inwestycji wyniosła blisko 90 tys. zł. Współfinansowanie przedsięwzięcia zapewnili: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Powiat Biłgorajski, Miasto Biłgoraj, Komenda Powiatowa PSP w Biłgoraju.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.