- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Straż gminna do likwidacji?

Rada Gminy Biłgoraj podjęła uchwałę, która może być pierwszym krokiem do likwidacji Straży Gminnej. - Patrząc na dzisiejsze czasy i obecne wyzwania, myślę, że zadania obecnej straży są niewystarczające w stosunku do oczekiwań - argumentował wójt Wiesław Różyński. .

- Reklama -

Jednym z punktów ostatniej sesji rady gminy Biłgoraj było podjęcie uchwały w sprawie zasięgnięcia opinii Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji o zamiarze rozwiązania Straży Gminnej w Gminie Biłgoraj. Dopiero po zasięgnięciu opinii Rada będzie mogła podejmować kolejne działania mające na celu likwidację Straży Gminnej.

Projekt uchwały przedstawił wójt gminy Biłgoraj, Wiesław Różyński, który zaznaczył, że panowie ze straży gminnej wykonywali szereg dobrych działań, związanych między innymi z ochroną środowiska, uprzątaniem dzikich wysypisk czy rozwiązywaniem problemów bezdomnych zwierząt. Były to głównie działania profilaktyczne.

– Za to chciałbym im bardzo podziękować. Ale patrząc na dzisiejsze czasy i obecne wyzwania, myślę, że  zadania obecnej straży są niewystarczające w stosunku do oczekiwań, szczególnie w zakresie działań progresywnych w celu zapewnienia mieszkańcom właściwego poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wynika to z braku odpowiednich narzędzi, jakie straż posiadała, ale także braku zmianowości w organizacji pracy – mówił Różyński.

W opinii wójta obecne zadania straży gminnej pokrywają się z zadaniami policji, która ma większe kompetencje oraz większy zakres możliwości zwalczania przestępczości.

Nikt z radnych nie zabrał głosu w dyskusji na ten temat. Uchwała została podjęta jednomyślnie.
fot. zdjęcie ilustracyjne (czerwonesamochody.com)

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.