- Reklama -

- Reklama -

Straty po suszy. Jeszcze tylko kilka dni

Gmina Obsza przypomina rolnikom, że wnioski o oszacowanie szkód powstałych w wyniku suszy można składać do końca października. Pierwotnie termin upływał w połowie tego miesiąca, ale przed kilkoma dniami Rada Ministrów zmieniła rozporządzenie w tej sprawie i wydłużyła ten okres o dwa tygodnie.

- Reklama -

Zainteresowani rolnicy powinni pamiętać, że wnioski są przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem aplikacji publicznej „Zgłoś szkodę rolniczą”, która jest dostępna pod adresem: https://aplikacje.gov.pl/app/susza, a szacowaniem szkód nie zajmują się już komisje gminne.

- Reklama -

O oszacowanie szkód może wystąpić każdy producent rolny, który złożył również wniosek o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia, bezpośredniego w roku, w którym wystąpiła susza i ma profil zaufany. Wnioskodawca ma prawo do kilkukrotnego uzupełniania strat w poszczególnych uprawach na podstawie danych z Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej, prowadzonego przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-oszacowanie-spowodowanych-przez-susze-strat-w-uprawach-rolnych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.