- Reklama -

- Reklama -

Stracili prawko za jazdę po pijaku

Dwóch mężczyzn z powiatu biłgorajskiego pożegnało się wczoraj z uprawnieniami do kierowania. Obaj kierowali samochodami osobowymi w stanie nietrzeźwości. Teraz usiądą nie za kierownicą, lecz w sądowej ławce, gdzie odpowiadać będą za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci biłgorajskiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy został zatrzymany około godziny 10:00 w Księżpolu. 60-letni mieszkaniec gminy Księżpol postanowił wsiąść za kierownicę pojazdu marki Volkswagen pomimo tego, że wcześniej spożywał alkohol. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

- Reklama -

Z kolei wieczorem tuż przed godziną 21:00 policjanci w miejscowości Szyszków zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego m-ki Daewoo. Za kierownicą siedział 29-latek z gminy Potok Górny. Mężczyzna został przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierował mając w organizmie prawie promil alkoholu.

Zarówno 60-latkowi jak i 29-latkowi policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania. Teraz obaj panowie zamiast za kierownicą usiądą w sądowej ławce, gdzie odpowiedzą za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo zgodnie z prawem grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.