- Reklama -

- Reklama -

Stracili dorobek

10 stycznia w Aleksandrowie Trzecim (gmina Aleksandrów) na jednej z posesji doszło do pożaru budynku gospodarczego. Straty oszacowano na około 130 tys. złotych.

W piątkowe przedpołudnie 10 stycznia o godzinie 10.30 do Powiatowej Straży Pożarnej w Biłgoraju wpłynęło zgłoszenie o płonącym budynku w Aleksandrowie Trzecim.

Niestety, ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił i nie udało się uratować pokrycia dachowego oraz dobytku znajdującego się w środku. Wewnątrz płonącego budynku znajdowały się: samochód osobowy, motorower, dwie przyczepy, dwa wozy, podnośnik kolumnowy, cztery silniki elektryczne, ok. 10 ton pszenicy, ok. 1,5 tony cukru, spawarka, kompresor i kosiarka do trawy.

Od pożaru zajęły się również sąsiednie pokrycia dachowe. Na szczęście, ogień udało się opanować i obyło się bez innych strat.

– Prawdopodobną przyczyną tego pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w samochodzie osobowym. Ogólną wartość strat wstępnie oszacowano na ok. 130 tys. złotych – informuje asp. inż. Dariusz Zabłotni z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

- Reklama -

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej: Ochotnicza Straż Pożarna w  Aleksandrowie Pierwszym i Drugim, OSP w Smólsku Dużym oraz trzy jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. W akcję gaśniczą zaangażowanych było łącznie 29 strażaków.

Na miejscu zdarzenia pracowała również policja.

– Obecnie prowadzone jest dochodzenie w kierunku zniszczenia mienia w wyniku działania ognia  – informuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji.

 

Zdjęcia: OSP Aleksandrów Pierwszy 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Bhk mówi

  Dla pszczół 🤷‍♀️

 2. Jozef mówi

  wszystko rozumiem, ale po co komu 1,5 tony cukru 🙂

  1. A ja odpowiadam mówi

   Pewnie badał zawartość cukru w cukrze 😉

  2. Daniel mówi

   Dla pszczół kolego mógł być ten cukier

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.