- Reklama -

Strażacy rywalizowali w Lipinach Górnych-Lewkach

W ostatnią niedzielę odbyły się zawody strażackie, w których udział wzięli druhowie z gmin: Potok Górny, Biszcza, Tarnogród i Księżpol. Łącznie wystartowało 31 drużyn OSP i 2 drużyny MDP. W gminie Potok Górny najlepiej gaszą strażacy właśnie z Potoka. Nie gorsi są druhowie z Lipin Dolnych. Trzecie miejsce w tej gminie zajęła OSP Szyszków. W gminie Biszcza najlepsi okazali się strażacy z Biszczy I. Srebro powędrowało do OSP Gózd Lipiński. Trzecie miejsce zajęła OSP Bukowina. W gminie Tarnogród najszybsi strażacy są w Tarnogrodzie. Drugie miejsce należało do Różańca Pierwszego, a trzecie do Luchowa Górnego. W gminie Księżpol pierwsze miejsce wywalczyli druhowie z Rakówki. Zaraz za nimi uplasowała się OSP Zynie. Brąz powędrował do strażaków z Majdanu Starego.

- Reklama -

Startujące w zawodach młodzieżówki z Tarnogrodu i Majdanu Starego nie odstawały od swoich starszych kolegów. Nie zawiodła też publiczność, która zgromadziła się licznie, aby kibicować swoim druhom.

Celem zawodów było mobilizowanie do szkolenia pożarniczego oraz ocena tego wyszkolenia. Wszystkie drużyny rywalizowały w biegu sztafetowym z przeszkodami i części bojowej. Warto zaznaczyć, że oprócz szybkości w wykonywaniu zadań liczyła się również precyzja, gdyż za błędne wykonania naliczane były punkty karne. Nad przestrzeganiem regulaminu zawodów czuwał skład sędziowski złożony z przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Przewodniczył mu st. kpt. Albert Kloc.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.