- Reklama -

- Reklama -

Strażacy przywitali nowy wóz

OSP Goraj, OSP Lipiny Dolne i OSP Obsza – do tych trzech jednostek ochotniczych straży pożarnych trafiły nowe wozy bojowe. Zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych był możliwy dzięki projektowi, który OSP realizowało wspólnie z 43 samorządami gminnymi. Łączna wartość projektu to blisko 32 mln złotych. Dofinansowanie w ramach RPO WL 2014-2020 wynosiło 19 mln złotych. Pozostała część sumy pochodziła z gminnych kieszeni. Mowa tu o 4 samochodach ciężkich i 39 średnich.

5 lipca Oddział Wojewódzki Związku OSP RP woj. lubelskiego dokonał otwarcia ofert na zakup średniego samochodu bojowego m.in. dla OSP Goraj. Na dostawę średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Goraj została złożona jedna oferta przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielska Białej. Na dostarczenie nowego wozu bojowego wykonawca miał czas do końca września br.

- Reklama -

Wszystko poszło zgodnie z planem. 25 września strażacy ochotnicy z Goraja odebrali nowy wóz bojowy z Bielska Białej. Tego samego dnia wieczorem wóz pojawił się w Goraju. Został przywitany przez druhów z pompą. – Cieszymy się bardzo, że już z nami jest i mamy nadzieję, że będzie służył całej gminie i nie tylko jak najlepiej i niezawodnie – podkreślają strażacy. – Witamy nasze IVECO żegnamy powoli naszego STARA i dziękujemy za jego służbę, czas na emeryturę – dodają. 

Jest też kolejna dobra wiadomość. Już kilka miesięcy temu władze Goraja przymierzały się do zakupu samochodu strażackiego dla jednostki w Hoszni Ordynackiej. Jeszcze na wakacjach radni zdecydowali, że trzeba wesprzeć tę jednostkę OSP. Właśnie został ogłoszony przetarg na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Hoszni Ordynackiej. Przedmiotem zamówienia jest samochód z podwójną kabiną na ramie, przystosowany do przewozu minimum 5 osób z zabudową kontenerową i zbiornikiem 1000 l wody.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.