- Reklama -

Strażacy otrzymali potrzebny sprzęt

 

Wręczenie sprzętu odbyło się podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej. Sprzęt wręczył Henryk Paska, który reprezentował placówkę terenową KRUS w Biłgoraju. – Nasza placówka nie tylko realizuje ubezpieczenia społeczne zgodnie z ustawą. Obsługujemy powiat biłgorajski, tomaszowski, hrubieszowski, zamojski. Łącznie jest 40 tys. świadczeniobiorców. To ogrom pracy. Zatrudnionych jest około 80 pracowników. KRUS ma również swoje obowiązki m.in. orzecznictwo lekarskie i działania prewencyjne – mówił.

- Reklama -

Henryk Paska podkreślił, że KRUS wspiera również rolników. Przekazywane są zestawy medyczne na tereny wiejskie. Taki sprzęt trafił też do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Majdanie Napryskim. – Nie jest to łatwe. Niby niewielka torba, ale wewnątrz jest bardzo dużo potrzebnego wyposażenia. Ze strażakami zwróciliśmy się o doposażenie jednostki w takie wyposażenie. Początkowo dostaliśmy negatywną odpowiedź. Jednak udało się. Dziękuje poseł Agacie Borowiec, która włączyła się w te działania, aby zestaw pozyskać. Oddział regionalny w Lublinie otrzymał dwa takie zestawy, jeden został w Lublinie, drugi trafił do gminy Józefów. Koledzy strażacy starają się, są aktywni, warto ich wspierać. Życzę, aby przydała się jak najmniej. Zestaw taki podnosi poziom straży. Jeżdżąc do wypadków, mają potrzebny sprzęt – mówił.

Ryszard Bojarski podziękował za otrzymane wsparcie. – Dziękuje Henrykowi Pasce. Tylko jego determinacja i zaangażowanie pozwoliły nam uzyskać ten prezent. Mam nadzieje, że będzie jak najrzadziej używany. Oby się przydawał jak najrzadziej, ale w razie niebezpieczeństwa możemy ratować ludzi – dodał. Razem z nim byli druhowie: Stanisław Rudy i Dawid Łepik.

 OSP w Majdanie Nepryskim liczy ponad 100 lat. To jedna z najstarszych jednostek w gminie. Starsza jest OSP w Józefowie. W sumie w gminie jest 11 jednostek OSP, z których jedna w Józefowie działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.