kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Stop dla disco-polo w Biłgoraju! Były burmistrz nie kryje oburzenia

- Przez trzynaście lat kierowania miastem zespołu disco polo nie wpuścił na plac przy domu kultury Burmistrz Stefan Oleszczak. Przez 21 lat nie uczyniłem tego również i ja. Natomiast obecny burmistrz sprawił, że już w pierwszym miesiącu jego rządów na placu BCK zabrzmiało disco polo - grzmi były burmistrz Biłgoraja, Janusz Rosłan. A chodzi o niedzielny koncert charytatywny w Biłgoraju, gdzie królowało disco polo i mniej lub znane formacje.

- Reklama -

– Ustawa z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej w Art. 1. Ust. 1. definiuje działalność kulturalną jako tworzenie, upowszechnianie i ochronę kultury. Zgodnie z kolejnymi zapisami ustawy Samorząd sprawuje mecenat nad działalnością kulturalną polegający na wspieraniu i promocji twórczości, edukacji i oświaty kulturalnej, działań i inicjatyw kulturalnych, a także opieki nad zabytkami i ochrony dziedzictwa narodowego. Podstawowym celem statutowym instytucji kultury jest przygotowywanie społeczeństwa do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz podnoszenie poziomu edukacji kulturalnej. Wysoce wątpliwym jest czy poprzez promowanie disco polo prawidłowo wypełniamy zapisy ustawy, czy właściwie kształtujemy gust i podnosimy poziom edukacji kulturalnej. Disco polo nazywane jest muzyką chodnikową albo podwórkową. Słuchają jej głównie osoby nieposiadające żadnego przygotowania muzycznego. Oczywiście należy uszanować prawo do słuchania prymitywnego disco polo. Koncerty mogą organizować prywatne podmioty komercyjne czy agencje „artystyczne”, zespoły disco polo mogą występować na wiejskich zabawach, zakrapianych alkoholem imprezach i weselach, ale odpowiedź na pytanie, czy w świetle zadań określonych ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, powinny taką twórczość promować samorządowe instytucje kultury brzmi – NIE! Przez trzynaście lat kierowania miastem zespołu disco polo nie wpuścił na plac przy domu kultury Burmistrz Stefan Oleszczak, przez 21 lat nie uczyniłem tego również i ja. Natomiast obecny burmistrz sprawił, że już w pierwszym miesiącu jego rządów na placu BCK zabrzmiało disco polo. Na dodatek impreza została przeprowadzona niezgodnie z zapisami Art.34 ust.5 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, który mówi o obowiązku złożenia zawiadomienia organu gminy o zamiarze zorganizowania imprezy nie później niż 30 dni przed planowanym terminem jej rozpoczęcia, a takowe z całą pewnością przed 6 maja do Urzędu Miasta nie wpłynęło – przekazał były burmistrz, a dziś radny Biłgoraja, Janusz Rosłan.

Ciekawe co na to mieszkańcy?

- Reklama -

79 Komentarze
 1. M mówi

  stop dla żydowskich pomników

 2. aleale mówi

  TO dISKO pOLO JEST MUZYKĄ ????!!!!

 3. Ja mówi

  Gleń dostał urząd i miasto z starym zgryźliwym teściem , który wszystkiego się czepia .

 4. Robert mówi

  Panie Burmistrzu Wojciechu Gleń, dziękujemy za ten koncert, że umożliwił Pan zebranie pieniędzy dla chorych dzieci. Cieszymy się, że Biłgoraj ma młodego, mam nadzieję energicznego Burmistrza, który ożywi miasto.
  Jako młodzi ludzie, z małymi dziećmi, pragniemy imprez dla całych rodzin, a nie posiadówek dla seniorów przy trąbce.
  To co ,,odwalił,, były burmistrz ( celowo z małej litery ), świadczy o jego wybujałym ego, o wywyższaniu się ponad społeczeństwo. Dodatkowo nadmieniam, że nikogo nie interesuje zdanie, BYŁEGO burmistrza. Jego przemyślenia i wypociny.
  Brawo Wojtek ! Trzymamy kciuki. Powodzenia !!!

 5. Michał mówi

  Były burmistrz ma rację Oleszak nie wpuścił disco Polo na bok bo Oleszczak robił 3 dniowe dni Biłgoraja na osir gdzie było całe miasto i okolice sam pamiętam koncert Shazzy która raczej śpiewaczka operowa nie była. Janusz zorganizował jedne porządane dni Biłgoraja w roku wyborczym przed wyborami przez 20 lat

 6. zxc mówi

  Jeżeli aktualny burmistrz jest taki beznadziejny, to jak wielkim trzeba być przegrywem, żeby zdobyć mniej głosów w wyborach? Oleszczak jak przegrał wybory przynajmniej godnie ustąpił miejsca, a siwy dziad, zwykły radny nie może pogodzić się z porażką i pcha się na wszystkie wydarzenia.

 7. zenek m. mówi

  disco polo to sekxistowskie teksty i muzyka umpa…umpa ..

 8. Wstyd mówi

  stop dla disco polo w instytucjach kultury

 9. fd mówi

  Od kiedy to disco polo jest muzyką 😀 😀 😀

 10. Dusia mówi

  Panu coś się pomyliło od utraty stanowiska..
  mimo że wcześniej Pana popieraliśmy całą rodziną to to co odwala Pan na uroczystościach miejskich wygląda jakby się Panu coś pomieszało… a razem z Panem proboszczowi z Kościoła Wniebowzięcia…
  Skandaliczne zachowania obu PANÓW .
  A Pan Panie BYŁY BURMISTRZU niech nie robi obciachu i przestanie latać po uroczystościach jakby dalej był funkcyjny…
  Jest Pan teraz tylko zwykłym radnym…

  1. życzliwy mówi

   jesteś bez winy pierwsza rzuć kamieniem

 11. Gojek mówi

  Naczelny Rabinie Biłgoraja czas skończyć, zejść ze sceny, zaklepać ciepłą posadkę w BCK. (o ile wojtek nie zrobi tam porządku hahaha)
  Jedyne co przez 21lat potrafiłeś to obrażać ludzi. Podczas pandemii wyzywałeś ludzi od głupków, teraz od prostaków.
  A czy na nauczyciela? Tak jest pan nauczycielem! Nie powinieneś świecić przykładem? Być wzorem ect. a nie zachowywać się jak buc którego oderwano od koryta? Czas skończyć, pojechać na wakacje do słonecznego izreala.
  Gojki chcą w końcu żyć dla siebie a nie dla ciebie. Pozdro

 12. Anonim-owy mówi

  Ups… co tu się zadziało? Czy aby przypadkiem były Burmistrz nie zwolnił Dyrektora BCK, który to ostatecznie odpowiada za organizację imprezy? 🙂

 13. Ewa mówi

  I bardzo dobrze że coś się działo w końcu . Właśnie dlatego że dotąd nie było niczego DLA NORMALNYCH MIESZKAŃCÓW- nie jest Pan już Burmistrzem.

  1. Kasia mówi

   Normalnych? czyli ? takich jak ty 🤣🤦🏼‍♀️Jakby w Biłgoraju byli normalni mieszkańcy, to nikt nie wybrałby Glenia na burmistrza. A ten smutny fakt świadczy tylko o tym, że ciemnota nadal jest większością.

 14. Kibic mówi

  Do Wojtka Glenia. Zmiany w placówkach podległych burmistrzowi powinny przyspieszyć. Inaczej będziesz gryziony po nogawkach przez tych ludzi.

 15. Kasia mówi

  Pierwszy raz od długiego czasu było gdzie wyjść z Dziećmi i to w słusznej prawie a Panu to już podziękujemy pokazaliśmy w wyborach gdzie Pana miejsce każda wypowiedź Rosłana czy Bondyry jest żenująca i z każdym razem coraz bardziej rozpaczliwa Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść i się nie kompromitować.

 16. Januszku mówi

  Twoje zdanie, nas wyborców obchodzi jak zeszłoroczny śnieg.

 17. Paweł mówi

  Zero wstydu samemu nic nie robić przez 20 lat i teraz wypisywać i obrażać przecież jakby to było dla Ukrainy to pierwszy by leciał miałeś w nosie mieszkańców aż w końcu przejrzeli na oczy Januszku.

 18. Misia misia mówi

  W końcu miasto się dobrze bawi. Jak ktoś nie lubi disco polo to nie musi przychodzić.Ja się cieszę że w końcu zagrało disco polo a nie zespół orkiestry dętej.Jak do tąd to w Biłgoraju były tylko imprezy dla seniorów i mam nadzieję że w końcu coś się zmieni. Pan już miał swoj czas żeby się wykazać, pora się odsunąć i pogodzić że pana rządy już się skończyly i proszę na przyszłość wypowiadać się troszkę grzeczniej bo pan też ma korzenie że wsi.

  1. Mała mówi

   Jak ,, do tąd ,,? Misia zanim zacznie pisać, to powinna skończyć parę klas podstawówki zamiast słuchać disco polo 🤷

 19. Anonim mówi

  5,19 zł

 20. mieszkaniec mówi

  Wieś to wieś i co zrobić,ręce opadają!Tośmy się doczekali rolnik rzucił ziemię,Unia dała kasę i teraz dysko polo .Biszcz niech sobie robi u siebie nic mi to nie pprzeszkadza ale od miasta to wam WARA!!!

  1. Anonim mówi

   Szlachcic z Biłgoraja się znalazł XDD

   1. Janek mówi

    +1 XDDD

 21. Karina mówi

  Kolejny raz pokazał Pan swoje oblicze!!!
  Wstyd!!

 22. Mieszkaniec mówi

  z tego co czytałem to głównym celem imprezy to była pomoc charytatywna na chore dziecko!!!

  Panie Rosłan lepiej pomagać niż pluć i krytykować nowego Burmistrza

  nic się nie stało że zagrał taki zespół bo jakoś cały plac przy BCK był pełny ludzi !!!!

  1. Tadek mówi

   on Ukrainie chce pomagać nie chorym dzieciom które go nie obchodzą. lepiej Animal party zrobić dla kotów…

 23. Miki mówi

  Lewaku to się nazywa cenzura 😃

 24. Czytelnik mówi

  Rosłan przestań już się ośmieszać i piepszyć głupoty. Ty to byłeś Naj… co, że imprezy dla Żydów nie było i zbiórki dla Ukraińców? przeszkadza że mieszkańcy się wkońcu dobrze bawią?

 25. Anonim mówi

  drodzy mieszkańcy Biłgoraja czytajcie ze zrozumieniem. Pan Rosłan skrytykował poziom artystyczny disco polo i sposób organizacji imprezy. Jako skromny człowiek bez nadęcia i rozgłosu wspierał osoby potrzebujące. Ale inteligencja biłgorajsko – aleksandrowska z przekrwionymi oczami rzuciła się do szczucia i pastwienia się nad życiem osobistym Pana Rosłana . Teraz trzeba zlinczować Dyrektora BCK , pewnie zasłużony w kampanii wyborczej Pan Mura czeka na stanowisko albo inny z klanu Borowców. Zanim kogoś obrazicie spójrzcie na siebie. Pan Gleń z Panem Buliczem mają swój czas na rządzenie . Zobaczymy co potrafią . Na razie kiepsko to wygląda.

 26. Sprzedawczyk mówi

  Proponuję prokuraturze przyjrzeć się zamówieniami publicznymi jakie waly szły za rosłana

  1. Mieszkaniec mówi

   Daj już spokój, banery wystarczą a i kandydat, który szczuł na byłego burmistrza został olany przez wyborców

 27. Anonim mówi

  realnie mówiąc 99% mieszkańców Biłgoraja pochodzi ze wsi, nic w tym złego ale ego wieśniaka który siie przeniósł do „miasta” jest oho a jeśli chodzi o disko polo..hmm komu więcej nie trzeba, jeszcze tylko do dp dołożyć futraki z frytkami na starym oleju i ok, zje wysra i pójdzie spać

 28. Piotr mówi

  Uważałem że Pan sobą coś reprezentuje. Teraz posłuchacie zwolennicy Rosłana co wasz guru robi po prostu wstyd .

 29. Meloman bez wykształcenia muzycznego mówi

  Czytam i nie wieżę w to co przeczytałem. Ale czemu się dziwić. Cała ta lewa strona, która tyle mówi o tolerancji jest najbardziej nietolerancyjna. Wystarczy posłuchać ekologów, lewaków, obrońców praw mniejszości. I tyle się mówiło, że burmistrz Rosłan to taki kulturalny człowiek.

  1. Antybaran mówi

   O jaką wieżę Ci chodzi nieuku?

 30. żenada mówi

  ,,zespołu disco polo nie wpuścił na plac przy domu kultury Burmistrz Stefan Oleszczak, przez 21 lat nie uczyniłem tego również i ja,,
  Co to za buta ?! Nie wpuścił ? To prywatny plac burmistrza ? Oleszczka i Roslana ?
  Bo według mnie to wspólny plac wszystkich mieszkańców !!
  Obrażanie, wręcz zniesławianie ludzi słuchających disco polo, to chyba efekt żalu po przegranej.

  Jak dobrze że wybory wypuścili pana z Ratusza !!!!

 31. Obiektywnie mówi

  Obiektywnie patrząc plac BCK jest dla każdego mieszkańca, więc może tam być grana muzyka od disco polo do metalu.
  I na pewno jaka będzie grana nie będzie decydował przegrany burmistrz.
  Człowieku usuń się w cień, ludzie mieli dość twojego nieudolnego rządzenia.

 32. Truskawka mówi

  Inicjatywa dla dzieci więc człowieku zamilcz . Wieś Cie karmi paniczyk z niczym Paryża się odezwał. Biłgoraj samą lemoniadę pije o tym nie wiedziałam łapy od wsi z daleka .Mam nadzieję że kierownictwo BCK też się zmieni .

 33. Anonim mówi

  Januszki. Prostakami byliście i tak oceniają was mieszkańcy. Za grosz kultury. A masz w domu Marylkę.

 34. Twój pech mówi

  lewaki oddaj pół miliona złotych które miasto straciło przy remoncie ul Spokojnej. Mogło by nie stracić jak by Rosłan nie kręcił lodów. jakim prawem czerwona świnio możesz mówić mieszkańcom czego mogą słuchać a czego nie. Trzeba było zadzwonić do prokuratora Gmyza na pewno by pozamykał wszystkich aby nie puszcza z nielegalnego disko polo

 35. Scepionka mówi

  Dobrze , że przegrałeś !!!!!!!!!

 36. Anonim mówi

  Grzmi? Ha ha… jakim prawem grzmi? Bo on nie słucha? Kogo to obchodzi że on nie słucha.. . czyli co? miasto dla wybranych? bo mnie się tak nie podoba? chyba dlatego dużo nie było zrobione bo się tak panu byłemu burmistrzowi nie podobało….

 37. Janusz mówi

  Pogonilismy Cię ze stołka a teraz lamentujesz ? Co się wtrącasz do rządów Pana Glenia ? miałeś swoje rządy i przygrywki orkiestr i dziadków, z frekwencją zerową.
  Obrażasz ludzi słuchających disco polo, masz ich za gorszych ?
  Sam plumkasz na pianinku to myslisz że jestes lepszy ?

 38. Nie_artysta mówi

  jeśli była niezgodna z prawem i wiesz o Tym Janusz złóż zawiadomienie do prokuratura na dyrektora bck, wiedząc o przestępstwie trzeba reagować. myślę że jeszcze ktoś z bck maczał w tum palce, dobrze ze choć w tym zgadzasz się z obecnym Birmistrzem że coś tam w tej jednostce jest nie tak ….

 39. Alicja. mówi

  Osobiście nie słucham disco polo, ale wolę już tą muzykę, niż po raz enty orkiestry dęte i emerytów na scenie. Dobrze, że jest zmiana w ratuszu, może zamiast co roku imprez dla piesków i kotków będzie impreza dla chorych dzieci. Rozumiem, że niektórzy traktują swoje zwierzęta jak własne dzieci, ale to jest margines. Skończyła się kasa i lament.

 40. Aga mówi

  Z tym koncertem to tak jak z funduszem sprawiedliwości. Nieważne, że niezgodnie z prawem, ważne żeby się przypodobać elektoratowi.

 41. Andrew mówi

  Panowie burmistrzowie Oleszczak i Roslan nie wpuszczali nikogo na plac BDK i BCK nie tylko zespołów disco polo. Jestem za udostępnieniem sceny BCK dla wszystkich rodzajów muzyki.

 42. Rosłanek mówi

  Brak słow na Rosłana
  Jak by było kotki wspomagać to siedział by pod sceną ale dzieciom pomagać to krytyka
  Dobrze że Cie nie ma
  Pracuj na internacje tam twoje miejsce

 43. Nie dowierzam! mówi

  Człowieku masz zero empatii dla chorych dzieci! chęć władzy przysłania ci wszytko! Zmarnowałeś potencjał naszego miasta przez stawanie oporem do wszystkiego co chciało się tu otworzyć. Nie masz wstydu za grosz!
  Droga gazeto wstyd promować takie żałosne artykuły!

 44. j.w mówi

  Nie samą kulturą żyje człowiek. Od czasu do czasu nie zaszkodzi jakąś prostsza i mniej wymagająca rozrywka. Po ilości uczestników widać, że takie koncerty w Biłgoraju też są potrzebne. Wieczorem było co najmniej kilka razy więcej osób niż na standardowych imprezach dla emerytów. No i najważniejsze, że wreszcie było widać młodych ludzi. Co do organizacji imprezy z pominięciem przepisów to już grubsza sprawa i odpowiednie służby powinny to wyjaśnić.

 45. I co mówi

  panie były rządzący przyznaj że nie jesteś katolikiem. za bardzo zależało na miasteczku

 46. Anonim mówi

  skończ już i nie mecz ludzi, odejdz nie z honorem ale z humorem, przegrałeś i nie musisz przychodzić na plac Bck, możesz pojechać na łąkę i musisz jechać swoim samochodem bez kierowcy, boli, no boli.

 47. Anonim mówi

  Od disco polo gorszy jest tylko TVN

  1. Odp mówi

   Dobry jesteś wiesku.
   ale muszę cie oświecić. GDYBY NIE TVN TO BYS DALEJ MYSLAL ZE RZADZI PIS!
   Ale dziś wkoncu wiocha niema nic do powiedzenia.

   1. Mieszkaniec mówi

    Żeby nie wieś to głodny byś chodził biedny człowieczku……

   2. Miejski rodem ze wsi mówi

    rodzina że wsi się o ciebie pytała… mówili że jesteś rodem ze wsi o do nich po kartofle i cebulkę jeździsz

   3. Andrzej mówi

    Gdyby nie wieś nie miał byś co jeść.
    jedzenie na półce w sklepie nie rośnie mądralo.

 48. Imie mówi

  WIES TANCZY WIES SPIEWA.
  Tam gdzie pis tam zacofanie

 49. Ja mówi

  impreza zrobiona żeby zebrać trochę kasy dla chorych dzieciaków w drodze wyjątku by było się czasami lepiej nie odzywać

 50. Tadeusz mówi

  Jaki naród biłhorajski taka muzyka. Większość aferzystow regularnie stara się o głosy między innymi w Biłgoraju. Disco polo równa się PIS.

  1. . mówi

   Pis =afery.
   ale do czasu, teraz nadchodzi czas rozliczeń !:)

   1. Nnnn mówi

    to i tak jeden POPIS gorzej że teraz PO= rządy niemieckie….

    1. Dudzia mówi

     prostactwo wiejskie

   2. Andrzej mówi

    czy umiąłbys wymieniać choćby jedną aferę? zapewniam Cię, ze nie

 51. zgrywus mówi

  Rosłan zamiast krytykować dysko polo powinien skrytykować brak skupu złomu przy BCK.

 52. Mieszkaniec mówi

  Ta wypowiedź Roslana świadczy jaki jest „mały”.
  A dyrektor BCK i kierownictwo do wymiany bo będą rzucać kłody pod nogi.

 53. Jasio mówi

  Ależ boli ta porażka w wyborach

 54. Jasio mówi

  Wreszcie coś się dzieje. Brawo tylko szkoda ze w tym czasie był turniej wsi.Było by dużo więcej ludzi

  1. Mieszkaniec mówi

   Oj dzieje się słoma niektórym wyłazi z butów wstyd Wiocha i już widać jaka ma kulturę ten nowy pisior !!!!!

   1. Okolica mówi

    Ciekawe co wyłazi z Twoich butów …

 55. Koniec mówi

  Jestem oburzony. Przy bck mogą grać tylko orkiestry dęte i kluby seniora! Oj przepraszam tak było przez 20 lat. Dobrze, że to się skończyło;⁠-⁠)

 56. życzliwy mówi

  jaki poziom władzy , taki poziom imprezy i jeszcze P. Romanowskiego brak , pozdrawiam….

 57. Mówię mówi

  Chcesz Pan zabłysnąć? Brokatem się posyp 🙂 bo to żałosne Co się czyta…

 58. Leszek mówi

  Fajnie ze coś sie dzieje w końcu w Biłgoraju a nie 20 i żywej duszy nie widać

 59. Szczęśliwi mówi

  Nie no wiadomo, że u Pana bylaby od razu odpowiedź negatywna jak zwykle! BCK należy do mieszkańców Biłgoraja. Do zwolenników każdego rodzaju muzyki. A na pewno nie jest Pana własnością. Jak cudownie ze w końcu nie trzeba Pana prosić o zgodę i w końcu się coś zaczyna dziać i w końcu każdy ma równe prawo. Nie tęsknimy

  1. Irek mówi

   👍👍👍👍👍👍

 60. Anonim mówi

  to impreza była niezgodna z prawem jak nie złożono tego zawiadomienia ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.