- Reklama -

- Reklama -

Sterowniki LED RGB, gdzie najlepiej się sprawdzą?

Oświetlenie LED jest obecnie uznawane nie tylko za najbardziej energooszczędne, ale też stwarzające najwięcej możliwości dekoracji wnętrza światłem. Korzystamy już nie tylko z uniwersalnych, typowych opraw oświetleniowych, jak lampy wiszące i żyrandole czy kinkiety, ale też taśmy LED, którymi możemy oświetlić np. blat kuchenny czy wnętrze garderoby. Dużym zainteresowaniem cieszy się wielokolorowe podświetlenie RGB. Decydując się na takie rozwiązanie, możemy też zastanowić się nad zakupem sterowników LED RGB. Do czego służą i co dzięki nim możesz zyskać?

Co to są sterowniki LED RGB?

Ich funkcją jest kontrola oświetlenia ledowego, współpracują zarówno z modułami i taśmami LED, jak też ogrodowym oświetleniem, które jest zasilane napięciem 12V. Sterowniki LED RGB są niewielkimi urządzeniami elektronicznymi, przy pomocy których możemy zmieniać kolor i jasność świecenia opraw. Możliwe jest też tworzenie efektownych scen, a więc ustalanie odpowiednich trybów pracy. Sterowniki, w zależności od modelu, mają różne funkcje. Korzystając z nich włączymy i wyłączymy oświetlenie, rozjaśnimy i ściemnimy światło, wybierzemy odpowiednią temperaturę barwową, zmienimy kolor świecenia, a także stworzymy we wnętrzu ciekawy klimat dzięki ustawieniu konkretnej dynamicznej sceny świecenia.

Skrót RGB oznacza trzy podstawowe kolory, a więc RED (czerwony), GREEN (zielony) i BLUE (niebieski), które dowolnie się ze sobą mieszają, tworząc inne barwy i odcienie.

Efektownie, praktycznie i energooszczędnie

Sterowniki LED RGB są zazwyczaj postrzegane jako udogodnienie, pozwalające na stworzenie we wnętrzu wymaganego klimatu. Możemy przyciemnić światło, dzięki czemu będzie w pomieszczeniu panował przyjemny, nieco romantyczny klimat. Kiedy je mocno rozjaśnimy, będzie sprzyjać pracy i wykonywaniu codziennych czynności. Wybierając jedną ze scen, zaaranżujemy wnętrze idealne na towarzyskie spotkanie i imprezę. Sterowniki dzięki możliwości dostosowania poszczególnych parametrów świecenia sprzyjają też energooszczędności. Możemy m.in. zmniejszyć natężenie jasności w trybie nocnym, ściemnić światło, kiedy nie potrzebujemy intensywnego świecenia, a także wyłączyć światło z 60 sekundowym opóźnieniem. Takie funkcje przekładają się też na bezpieczeństwo, np. podczas poruszania się po schodach po zmroku czy też wieczorem w ogrodzie . Dlatego też sterowniki są polecane szczególnie do tych pomieszczeń, które spełniają różne funkcje, czyli np. pokoju dziennego. Warto jest je też zamontować w domu energooszczędnym oraz na korytarzu i schodach.

- Reklama -

Sterowniki występują w wielu wariantach, szeroki ich wybór znajdziesz m.in. w sklepie ELED.PL. Są to panele naścienne, mobilne panele z podstawką, piloty sterowniki jedno- i wielostrefowe. Do wyboru jest też pilot z uchwytem ściennym, dzięki czemu można sterownik mieć przy sobie, a kiedy go nie potrzebujemy, zawiesić bezpiecznie na ścianie.

Sterowniki LED wykorzystasz więc praktycznie w każdym pomieszczeniu, ale również na zewnątrz. Pomogą Ci zawsze stworzyć sprzyjający Ci klimat i atmosferę, a przy tym pozwolą zaoszczędzić energię i obniżyć rachunki za prąd.

Sprawdź ofertę sterowników LED RGB na stronie: https://www.eled.pl/sterowniki_kontrolery_led_rgb

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.