kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Stawiają na sport i drogi

Samorząd miasta Biłgoraja złożył trzy wnioski o przyznanie dotacji w ramach nowego programu "Polski ład". Jakich inwestycji mogą spodziewać się mieszkańcy?

- Reklama -

Jeszcze w sierpniu samorząd miasta Biłgoraja przekazał do Banku Gospodarstwa Krajowego ostateczne wersje wniosków o dofinansowanie z programu Polski Ład. Samorządowcy postawili na rozwój infrastruktury sportowej oraz drogowej.
Pierwsze zadanie, na jaki złożono wniosek, to „Budowa infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3 w Biłgoraju”. Zadanie oszacowano na łączną kwotę 15 mln zł. Wnioskowana kwota o dofinansowanie to 11 mln 800 tys. zł. – W ramach realizacji zadania przewidziano budowę Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Pozyskano na to zadanie kwotę 3 mln 200 tys. zł z programu „Sportowa Polska”. W planach jest również budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 3 w Biłgoraju – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraja burmistrz Janusz Rosłan. 
Władze miasta chcą również inwestować w infrastrukturę drogową. Złożono wnioski na dwa zadania. Jedno z nich dotyczy przebudowy ul. Narutowicza oraz jej budowy. Wnioskowana kwota pomocy to 5 000 000 zł, stanowiąca około 50% wartości zadania. Druga inwestycja dotyczy rozbudowy ul. Piłsudskiego. Wnioskowana kwota pomocy to 6 mln 192 tys. zł, tj. ok. 50% wartości zadania.

Środki, o jakie stara się samorząd miasta, miałyby pochodzić z nowego programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

urząd MArszałkowski projekt

Samorządy mogą dostać do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania, czyli refundacji środków poniesionych na inwestycje m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne i gospodarowanie odpadami.

Każdy samorząd mógł złożyć trzy wnioski o dofinansowanie: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.

Program będzie realizowany przez wystawianie promes przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Aby samorząd mógł uruchomić przetarg, otrzyma od Banku Gospodarstwa Krajowego wstępną promesę, a po zakończeniu przetargu promesę inwestycyjną. Promesa inwestycyjna jest równoznaczna z przyrzeczeniem zapłaty kwoty, na którą opiewa.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.