- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Stawiają na ekologię

W minioną niedzielę na targowisku Mój Rynek odbył się I Biłgorajski Piknik Ekologiczny. Cieszył się on sporym zainteresowaniem mieszkańców. Piknik został zorganizowany przez Urząd Miasta Biłgoraj.

Piknik inaugurował akcję „Eco BiłgoRAJ”. W jej ramach Urząd Miasta będzie prowadził dwie kampanie: „Stop Smog!” oraz „Biłgoraj bez Plastiku”.

W trakcie pikniku pracownicy urzędu miasta rozmawiali z mieszkańcami na tematy dotyczące ochrony środowiska. Wyjaśniali im kwestie związane z miejskim programem wymiany starych kotłów węglowych na nowe ekologiczne źródło ciepła, rządowym programem „Czyste powietrze” i „Mój prąd”. Duży nacisk kładziony był również na sprawy związane z ograniczeniem korzystania z plastiku w codziennym życiu.

- Reklama -

Wydarzenie to również konkretny sukces. W trakcie pikniku odbyła się zbiórka zużytych baterii. Mieszkańcy Biłgoraja nie zawiedli i przynieśli ze swoich domów aż 157 kg zużytych baterii. Każdy, kto przyniósł ich minimum 10, otrzymywał sadzonkę krzewu. W ciągu godziny wszystkie krzewy zostały rozdane.A było ich blisko 200 sztuk.  Tego dnia mieszkańcy odebrali 190 toreb materiałowych na zakupy. Natomiast trzy osoby, które przyniosły największą ilość baterii, otrzymały nagrody specjalne.

Kolejna tego typu akcja odbędzie się wiosną przyszłego roku.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. picie mówi

    pseudo ekolodzy „Biłgoraj Bez Plastiku” jedźcie w czwartek po zakończonym targu i zobaczcie ile plastiku- foliowych worków wiatr targa po placu część pozbierają sprzątający , ale dużo popłynie B. ładą wystarcz silny wiatr. Piece węglowe i drzewne wam przeszkadzają mafia przywozi śmieci i płyny w beczkach i podpalają jak się nazbiera za dużo – to nikomu nie przeszkadza , a to dopiero smród .

  2. picie mówi

    pseudo ekolodzy „Biłgoraj Bez Plastiku” jedźcie w czwartek po zakończonym targu i zobaczcie ile plastiku- foliowych worków wiatr targa po placu część pozbierają sprzątający , ale dużo popłynie B. ładą wystarcz silny wiatr.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.