- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Starsze małżeństwo ocaliło 60. tysięcy złotych

Czujnością wykazało się małżeństwo z powiatu biłgorajskiego. Para odebrała telefon od oszustów, którzy podawali się za członków ich rodziny. Mówili o wypadku i chcieli od nich wyłudzić 60 tysięcy złotych. Jak zrozumieli, że to próba oszustwa?

- Reklama -

Wczoraj około godziny 16:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o usiłowaniu oszustwa metodą „na wnuczka”. Wynikało z niego, że na telefon stacjonarny starszego małżeństwa w wieku 85 i 86 lat zadzwonił mężczyzna, który podał się za wnuczka seniorów – przekazuje KPP w Biłgoraju.

- Reklama -

Mężczyzna poinformował ich, że spowodował poważny wypadek drogowy, w którym ciężko ranna została kobieta. Oświadczył, że obecnie znajduje się na komisariacie i aby „wykupić” się od kary więzienia potrzebuje pilnie 60 000 złotych. Następnie słuchawkę przejęła kobieta, która podała się za synową pary i wypytywała o kosztowności i gotówkę jaką mają w domu. 85 – latka miała wątpliwości czy rozmawia z prawdziwymi członkami rodziny, oszuści zaczęli ją natychmiast przekonywać, że telefon jest na podsłuchu i głosy mogą być zniekształcone. Seniorka postanowiła jednak skontaktować się z rodziną i sprawdzić czy faktycznie ktoś z jej bliskich miał wypadek i potrzebuje pomocy. Wtedy okazało się, że usiłowano ich oszukać.

Pytanie do kogo zadzwonią dzisiaj…

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.