- Reklama -

- Reklama -

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju już nie boi się hakerów

Samorząd powiatu biłgorajskiego pozyskał ponad 300 tys. zł na rozwiązania sieciowe. Brzmi to pięknie, bo każde pieniądze się przydadzą, tylko co to oznacza w praktyce dla mieszkańców?

- Reklama -

Celem realizacji grantu jest rozwój cyfrowy Starostwa Powiatowego w Biłgoraju oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia – w szczególności wsparcie w zakresie realizacji usług publicznych na drodze teleinformatycznej, poprzez zwiększenie cyfryzacji instytucji samorządowej, a także zwiększenie cyberbezpieczeństwa.

-Jesteśmy przekonani, że rozwój cyfrowy JST przyczyni się do efektywniejszego działania administracji lokalnej dzięki wzmocnieniu zaplecza cyfrowej infrastruktury – mówi wicestarosta biłgorajski Tomasz Rogala.

Poszczególne działania będą realizowane w ramach trzech modułów: cyfryzacji, edukacji cyfrowej dla urzędników oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

- Reklama -

Rozwiązania, które zostaną wdrożone polegać będą między innymi na zintegrowaniu systemów informatycznych działających wewnątrz urzędu, wymianie przestarzałego sprzętu, zakupie laptopów z oprogramowaniem biurowym dla potrzeb pracy zdalnej, zakupie urządzeń wielofunkcyjnych oraz zakupie oprogramowania służącego m.in. do zdalnej zespołowej pracy na plikach i koordynowania oraz organizacji pracy zespołu jak i utrzymywania kontaktu ze współpracownikami, prowadzenia z nimi rozmów na czacie i wideokonferencji – wyjaśnia Jarosław Bury, kierownik Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Informatyki.

 

Przeprowadzona zostanie także diagnoza cyberbezpieczeństwa, która pomoże określić słabe punkty infrastruktury oraz procedur w urzędzie. Pozwoli to na odpowiednie zabezpieczenie
instytucji pod względem zminimalizowania ryzyka. –Nastąpi więc podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa poprzez wzmocnienie technicznego i kompetencyjnego potencjału do zapobiegania i reagowania na ataki i nieprawidłowości sieci – dodaje wicestarosta Rogala.

 

info/foto: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.