- Reklama -

- Reklama -

Starosta dostał absolutorium. Powiat ma 28 mln złotych długu

Zarząd Powiatu Biłgorajskiego dostał absolutorium od radnych, na piątkowej sesji. Co to znaczy? Że radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2021 rok, pomimo, że powiat ma blisko 28 milionów złotych zadłużenia. "Nowa Gazeta Biłgorajska" była oczywiście na sesji i z uwagą przygląda się sprawie. Wkrótce więcej informacji.

- Reklama -

Co ciekawe radni powiatu biłgorajskiego, jednogłośnie uznali, że budżet jest realizowany prawidłowo. Spośród 19 radnych, wszyscy głosowali za udzieleniem absolutorium. Nieco inaczej było przy głosowaniu absolutorium dla Zarządu Powiatu, bo czterech radnych wstrzymało się od głosu.

Kontrowersji nie brakowało. M.in. dotyczących sprawozdania spółki Arion Szpitale, która zapewnia, że szpital w Biłgoraju działa sprawnie i jest remontowany. Jeden z radnych nie dowierzał i … obiecał, że zaraz pojedzie to sprawdzić.

Rada Powiatu przekazała dotacje na remonty dwóch kościołów, wpisanych na listę zabytków. To świątynie w Radzięcinie i Goraju.

- Reklama -

Jak wyglądał ubiegłoroczny budżet naszego powiatu?

Na dzień 31 grudnia 2021r. zadłużenie powiatu to 27.873.541,00 zł. Jest to 19,72% wykonanych dochodów.Powiat biłgorajski informuje, że w 2021 spłacił kredyty i pożyczki wraz z odsetkami w kwocie (4.110.783,39 zł).

Budżet powiatu biłgorajskiego w ubiegłym roku zakończył się na minusie. To 1.808.376,21 zł deficytu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź