- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

“Stanowimy zagrany zespół”

Rada Miejska w Józefowie udzieliła burmistrzowi Romanowi Dziurze absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas sesji, która odbyła się w czwartek 28 maja, za uchwałą w tej sprawie zagłosowali wszyscy radni, biorący udział w obradach.

Plan dochodów za 2019 rok został wykonany w 98,96%, a wydatków w 89,63%. Wśród najważniejszych wydatków inwestycyjnych burmistrz Roman Dziura wylicza m.in.: termomodernizację przedszkola, na którą gmina wydała prawie 700 tysięcy złotych, przebudowę ulic Biłgorajskiej i Wojska Polskiego za około 750 tysięcy, dokończenie projektu zakupu i montażu instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii za niemal 490 tysięcy i utworzenie Gminnego Klubu Dziecięcego “Kajtek” za prawie 450 tysięcy.

Mamy ofertę dla każdej grupy wiekowej. Oferta jest przebogata. Jako pierwsi weszliśmy w usługi dla seniorów. Mamy dziewięć świetlic środowiskowych. Dbałość o naszych mieszkańców jest duża i ciągle szukamy pomysłów, aby ich warunki poprawiać, aby oni wiedzieli, że czasu nie marnujemy

Roman Dziura, burmistrz Józefowa

Jak podkreślał podczas obrad sesji burmistrz Roman Dziura, samorząd nie ma sobie równych, jeśli chodzi o politykę społeczną. burmistrz dodał, że gmina zrobiła kolejny krok naprzód. – Zrealizowaliśmy mnóstwo potrzeb w poszczególnych miejscowościach. Życzmy sobie, aby ten proces inwestycyjny był kontynuowany – dodał.

Burmistrz przypomniał, że w gminie stworzono społeczeństwo obywatelskie, dzięki temu gmina Józefów wyróżnia się na tle innych w Polsce. Wart uwagi jest kadencyjny budżet obywatelski. – Nie ma czegoś takiego w Europie. My wymyśliliśmy go i przestrzegamy. Po wygranych wyborach występujemy do sołectw, aby zrobili zebranie i zrobili wykaz potrzeb. Poza inwestycjami nierealnymi, pozostałe staramy się zrealizować. To powód do dumy. My, jako rada i burmistrz, przekazaliśmy władzę mieszkańcom. To oni dedycją. Ja muszę wymyślać, skąd wziąć na to pieniądze – mówił.

- Reklama -

W gminie ważne są również organizacje pozarządowe i spółdzielnie socjalne, których jest aż 10. Dzięki temu udało się sporo środków zaoszczędzić. Powstało również ponad 200 miejsc pracy.

Burmistrz Roman Dziura podziękował wszystkim za współpracę. – Tego nie da się zrobić jednoosobowo. Stanowimy zgrany zespół – mówił.

Słowa uznania płynęły również od radnych. Jan Zielonka stwierdził, że w gminie widać duży wkład pracy. Teresa Sitarz podkreśliła, że zarówno burmistrz, jak i pracownicy gminy wykazali się kreatywnością i operatywnością.  Danuta Kuchciak mówiła, że mieszkańcy zauważają pracę rady oraz burmistrza. Dodała, że pozytywny jest również odbiór gminy przez osoby przyjezdne. – Oby tak dalej. Niech nasza gmina rośnie i rozkwita – powiedziała. Jerzy Hajduk podkreślił, że praca burmistrza jest wykonywana w sposób perfekcyjny. – Ogrom pracy składa się na sukcesy, które są widoczne. Widzimy to nie tylko my, ale goście, którzy przyjeżdżają do nas z zewnątrz – dodał.

Po głosowaniu nad udzieleniem absolutorium burmistrz Dziura podziękował za udzielone mu zaufanie. – Niby człowiek nie oczekuje pochwały, bo jak się podejmuje takiej funkcji, to trzeba robić wszystko, aby radni i mieszkańcy byli zadowoleni, ale zawsze energia pozytywna wstępuje, gdy takie sygnały płyną pod moim adresem – mówił.

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. from far mówi

    – Kumie, chwalą nas!
    – A kto?
    – Wy nas, a my was.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.