- Reklama -

Stanisław Misztal w obronie polskiej wsi

Nowy Parlament Europejski będzie kontynuował prace nad reformą Wspólnej Polityki Rolnej. Ważne jest, aby wzmocnione zostało rolnictwo Polski wschodniej.

Europoseł Krzysztof Jurgiel 2 października w Zamościu udzielił poparcia kandydatowi do Sejmu RP Stanisławowi Misztalowi. – Wiem, że poza działalnością zawodową, udziela się społecznie i jest przygotowany do pełnienia funkcji posła – powiedział europoseł Jurgiel.

Krzysztof Jurgiel wskazał na konieczność wzmocnienia ściany wschodniej, utworzenie platformy rolnej na GPW i holdingu rolno-spożywczego regulującego ceny produktów rolnych, jak również pomocy dla sektora tytoniowego.

Nowy Parlament Europejski będzie kontynuował prace nad reformą Wspólnej Polityki Rolnej. Ważne jest, aby wzmocnione zostało rolnictwo Polski wschodniej. Wspólna Polityka Rolna jest potrzebna rolnikom oraz konsumentom, ponieważ stabilizuje rolnictwo i powoduje, że żywność jest tańsza.

Moim zdaniem, nasze rolnictwo wymaga jeszcze dużego dofinansowania. Bardzo ważne jest wyrównanie dopłat bezpośrednich do wysokości dopłat w krajach zachodnich – zaznaczył podczas konferencji Stanisław Misztal, kandydat do Sejmu.

Stanisław Misztal, jako kandydat PiS, podkreślił, że bardzo ważny jest rozwój tzw. „ściany wschodniej”, a Zamojszczyzna ma duży potencjał rolniczy, który należy wzmacniać.

- Reklama -

Mając na uwadze problemy sektora tytoniowego w Polsce, w ramach prac nad WPR na lata 2021-2027, na forum UE MRiRW zabiega o:

1. Rozszerzenie zakresu produktów, jakie można objąć wsparciem bezpośrednim związanym z produkcją, m.in. o tytoń.

2. Włączenie sektora tytoniu do listy sektorów, dla których mogą być realizowane interwencje sektorowe w ramach projektowanej WPR na lata 2021-2027 (na obecnym etapie uzgodnień sektor ten jest wyłączony z możliwości wsparcia).

3. Utworzenie instrumentu wsparcia finansowego na tworzenie organizacji międzybranżowych. Powstanie takiej organizacji mogłoby w znaczący sposób poprawić pozycję plantatorów tytoniu w łańcuchu dostaw.

4. Możliwość korzystania przez producentów tytoniu, jak dotychczas, ze wsparcia na modernizację gospodarstw w ramach rozwoju obszarów wiejskich.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Kulfon mówi

    Tylko Konfederacja może coś zmienić w tym chorym kraju

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.