- Reklama -

- Reklama -

Stanisławowskie kolędowanie

  Łącznie swoje zdolności wokalne zaprezentowało 37 solistów i 10 zespołów, a najlepsi otrzymali specjalne statuetki, wykonane w józefowskim kamieniu, a także książki, albumy i inne nagrody.

Spośród najmłodszych artystów w wieku od 3 do 6 lat, najlepsze oceny jurorów zebrała Gabriela Artymowicz ze Zwierzyńca, drugą nagrodę odebrała Julia Greszta z miejscowości Tereszpol Kukiełki, trzecia trafiła do Klary Jakubowskiej z Poturzyna, a wyróżnienie otrzymała Magdalena Rybak z Tereszpola Kukiełek. Za występy zespołowe pierwsze miejsce zajął "Motylek" ze Zwierzyńca, na drugie zasłużył duet Judyta Jakób i Miłosz Nowak z Aleksandrowa, a na trzecie – "Rozśpiewane brzdące" z Tereszpola Kukiełek.

Wśród solistów w wieku od 7 do 9 lat najlepiej wypadła Martyna Majdanik z Ulhówka, drugą nagrodę otrzymała Martyna Kukiełka z Kaczórek, trzecią – Aneta Nazar z Tomaszowa Lubelskiego, a wyróżnienia przypadły Klaudii Koronie ze Zwierzyńca, Hannie Giełczyk z Józefowa i Danieli Naklickiej z Józefowa. W kategorii zespołów jurorom najbardziej spodobał się występ duetu Martyna Kukiełka i Kinga Gontarz z Kaczórek, druga nagroda trafiła do "Gwiazdek" z Krasnobrodu, a trzecią otrzymał "Tercecik" z Ulhówka. Członkowie komisji przyznali również nagrodę za ogólny wizerunek sceniczny dla Faustyny Sabury z Poturzyna.

- Reklama -

Na liście laureatów w kategorii wykonawców między 10 a 13 rokiem życia znaleźli się kolejno – Krystian Szarowolec z Józefowa, Natalia Szkałuba także z Józefowa oraz Wiktoria Bajan z Majdanu Nepryskiego i Aleksandra Kowalik z Majdanu Sopockiego. W tej grupie jury przyznało dwa wyróżnienia – dla Mai Dobek ze Stanisławowa i Izabeli Rawiak z Tereszpola Kukiełek oraz dwie nagrody za ogólny wizerunek sceniczny dla Kornelii Terleckiej z Górecka Starego i Krystiana Szarowolca z Józefowa. W kategorii zespołów były tylko dwie nagrody. Pierwszą otrzymały "Gwiazdeczki" z Majdanu Nepryskiego, a drugą – "Kukiełeczki" z miejscowości Tereszpol Kukiełki.

Spośród najstarszych uczestników przeglądu za występy solowe jurorzy nagrodzili kolejno – Aleksandrę Pogudz z Józefowa, Dominikę Książkę także z Józefowa i Gabrielę Dobek z Krasnobrodu, a na wyróżnienie zasłużyła Amelia Tracz z Majdanu Nepryskiego. W kategorii zespołów pierwsze miejsce zajęła grupa wokalna z Józefowa, a drugie "Nepryszki" z Majdanu Nepryskiego. Zespół wokalny z Józefowa i Patrycja Kusztykiewicz, także z Józefowa, otrzymały w tej grupie także nagrodę za wizerunek sceniczny.

Tegoroczne prezentacje oceniali ksiądz Tomasz Leńczuk z parafii w Józefowie, wokalista zespołu "Tex" Marcin Pastuszak oraz uczeń szkoły muzycznej, który ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień Kacper Studnicki.

Czas na obrady jury umiliły występy Kapeli "Rzemyki" oraz kół gospodyń wiejskich ze Stanisławowa i Górnik, a kolędniczym spotkaniom w Stanisławowie patronowali Lubelski Kurator Oświaty i burmistrz Józefowa, który był jednym z wielu fundatorów nagród.
 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.