Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Srebrny Kamerton dla Chóru „Harmonia” z GOK w Łukowej (film)

13 listopada br. chór z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej pod dyrekcją Sławomira Kuczka zdobył II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy.

- Reklama -

Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży jest największym konkursem chóralnym promującym chóry dziecięce i młodzieżowe w Polsce. Zadanie realizowane jest przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy „Pałac”. Rokrocznie patronat nad wydarzeniem obejmuje Minister Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W 2021 roku zorganizowana została jego 40. edycja.

W konkursie przyznawane są Złote, Srebrne i Brązowe Kamertony. Chóry, które zaistnieją w sposób szczególny, wyróżniane są nagrodami specjalnymi: Grand Prix – fundowanym przez ministra edukacji oraz nagrodami ministra kultury. Chór Harmonia zdobył II nagrodę w kategorii dziecięcych chórów pozaszkolnych do lat 16.

urząd MArszałkowski projekt

– W tym roku konkurs ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną był realizowany w formie online. Nagranie utworów konkursowych „Harmonii” miało miejsce w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, co zapewne też miało wpływ na wynik – podsumowała Wiesława Kubów, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.