Srebrna „Budowlanka”

Drużyna reprezentująca Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Budowlanych w piłce nożnej halowej (XIII Memoriał im. H. Sękowskiego), który odbył się 13 lutego w Kielcach.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn reprezentujących szkoły, które przybyły z Góry Kalwarii, Limanowej, Olsztyna, Kielc, Starogardu, Skarżyska-Kamiennej, Tarnobrzega, Gorlic, Tychów, Pabianic, Międzyrzecza, Poznania. Najpierw grano systemem pucharowym, a następnie pucharowym (zespoły, które zajęły dwa pierwsze miejsca w grupie, zagrały o miejsca I-VIII; pozostałe zespoły o miejsca IX-XVI). Każdy zespół bez względu na zajęte miejsce rozegrał podczas całego turnieju 6 spotkań.

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowała się drużyna ZSBiO w Biłgoraju, zdobywając srebrny medal. Uczniowie popularnej "Budowlanki" doszli do samego finału, gdzie przegrali z drużyną z Gorlic w konkursie rzutów karnych 3:4 (w regulaminowym czasie 2:2). Ponadto Karol Saj został uznany najlepszym bramkarzem turnieju.

Wyniki zespołu ZSBiO

Faza grupowa: ZSZ w Gorlicach – ZSBiO Biłgoraj 1:1 (bramka Damian Chmura),

ZSTiO w Sandomierzu – ZSBiO Biłgoraj 0:2 (Daniel Luchowski x 2),

ZSZ nr 1 w Kielcach – ZSBiO Biłgoraj 1:5 (Daniel Luchowski x 3, Damian Chmura, Karol Saj).

Faza finałowa: ZS nr 5 w Tychach – ZSBiO Biłgoraj 0:1 (Damin Luchowski),

ZST w Skarżysku-Kamiennej – ZSBiO Biłgoraj 0:0 (k. 2:3),

ZSZ w Gorlicach – ZSBiO Biłgoraj 2:2 (Damin Chmura, Paweł Nawrocki) (k. 4:3).

Skład reprezentacji ZSBiO: Karol Saj, Wojciech Markowicz, Damian Chmura, Paweł Nawrocki, Daniel Luchowski, Robert Pałubski, Marcin Kiełbasa, Michał Skubis, Kacper Krzyżan, Sebastian Hadam. Opiekun: Ireneusz Zarczuk.