- Reklama -

- Reklama -

Sprzęt za ponad 60 tys. zł trafił do szkoły

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju otrzymał nowoczesny sprzęt za kwotę 66 700 zł. Kamera, dron i drukarka 3D to tylko niektóre pomoce naukowe, z którymi uczniowie szkoły będą nabywać praktyczne doświadczenie w zakresie tworzenia treści reklamowych.

Łączna wartość zrealizowanego zamówienia to 66 700 zł. Za te pieniądze zakupiony został tablet graficzny do rysowania, mobilny stojak na telewizor, telewizor, telebim reklamowy, drukarka 3D, mikrofon studyjny w komplecie z ekranem akustycznym, statywem filtrem i koszem do realizacji reklamy dźwiękowej (2 szt.), mikser cyfrowy wraz z okablowaniem do realizacji reklamy dźwiękowej, kamera cyfrowa wraz ze statywem oraz kartą pamięci, tło do realizacji nagrań wideo, green screen wraz ze statywem.

Doposażenie szkół to część projektu “Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego”. Celem wartego ponad 5,2 mln zł działania jest wyższa jakość kształcenia zawodowego 5 szkół zawodowych powiatu biłgorajskiego ukierunkowana na dostosowanie kształcenia do lokalnego rynku pracy oraz wysokie kompetencje zawodowe i atrakcyjność na rynku pracy 380 uczniów i 222 uczennic poprzez odbyte staże uczniowskie, doposażenie szkół oraz podniesienie kompetencji zawodowych 2 nauczycieli i 7 nauczycielek.

- Reklama -

Szkoły podniosą efektywność kształcenia przez realizację staży uczniowskich u lokalnych pracodawców i kształcenie na nowoczesnym sprzęcie odpowiadających wymaganiom i wyposażeniu stanowisk (za kwotę 2,1 mln zł). Realizacja staży pozwoli osiągnąć uczniom umiejętności praktyczne zgodne z oczekiwaniami pracodawców, a do tego na bieżąco przekazywana uczniom aktualna wiedza zawodowa zdobyta przez nauczycieli w trakcie projektu pozwoli na stałe podniesienie zdolności zatrudnienia uczniów. Zostaną także zrealizowane zajęcia dodatkowe podnoszące kompetencje zawodowe.

Czy do szkół powinien trafiać nowoczesny sprzęt?

Pokaż Wyniki

Loading ... Loading ...

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.