- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Sprzęt dla strażaków

- Reklama -

22 października Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Potok Górny otrzymały profesjonalny sprzęt.

Przekazanie sprzętu miało miejsce w obecności poseł Agaty Borowiec, wójta gminy Potok Górny Edwarda Haci. Obecny był również Józef Borowiec, radny Rady Powiatu Biłgorajskiego. Potrzebny profesjonalny sprzęt trafił do wszystkich jednostek OSP z terenu gminy.

- Reklama -

Łączna wartość zakupu wyniosła 95 tys. zł, z czego niemal całość dofinansowało Ministerstwo Sprawiedliwości z tzw. Funduszu Sprawiedliwości.

Fundusz Sprawiedliwości to środki finansowe pochodzące od skazanych, nie od podatników. Przekazanie tych funduszy dla OSP w całej Polsce pozwala na realne zwiększenie pomocy dla ofiar wypadków. Strażacy ochotnicy są często pierwsi na miejscu wypadków drogowych i to od ich natychmiastowej pomocy zależy życie poszkodowanych. Niosą pomoc z wielkim oddaniem, a często z narażeniem własnego życia. Dzięki przygotowanemu w Ministerstwie Sprawiedliwości programowi finansowanemu z Funduszu Sprawiedliwości do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 milionów złotych. W czerwcu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju z inicjatywy poseł Agaty Borowiec odbyło się spotkanie w sprawie naboru wniosków na wyposażenie strażaków ochotników. Do Biłgoraja przyjechał Mikołaj Pawlak, dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości.

 

- Reklama -

7 Komentarze
 1. Ola mówi

  Bo Pan Hacia sie z tymi osobami koleguje a Dyjak nie.

 2. Zdziwiona mówi

  NA 100% wcześniej był publikowany ten artykuł

 3. Zdziwiona mówi

  NA 100% wcześniej był publikowany ten artykuł, tyle że były dodane inne zdjęcia m.in. nie było zdjęcia OSP Lipiny Dolne, za to było m.in. OSP Lipiny Górne Lewki (był na nich Pan Pawelec). Dziwne- Pan Dyjak z PIS-u a nie ma wsparcia od Nowej, za to Pan Hacia jak najbardziej pozuje do zdjęć

 4. glosujacy mówi

  Z tym sie trzyma kto jest przy wladzy i tak jest wszedzie. Piszecie ze ten artukul sie wczesniej ukazal. Dziwne bo wchodze czesto na strone gazety i dopiero teraz widze. Nic wczesniej nie bylo.

 5. Głosuję mówi

  Dlaczego…?
  Ten artykuł już chyba był kilka dni temu i to pod innym trochę tytułem. Ale nie ma już go i jest nowy dziś. A druga strona medalu po co wójtowi zdjęcia z Borowcami przed drugą turą jak Dyjak jest z PiS? Kto ty za kim jest bo jakieś to dziwne.

 6. Fireman mówi

  Przekazanie sprzętu było 16.10.2018 A nie 22.10.2018 droga redakcjo. Artykuł ukazał się teraz bo …….hmmmmmm…..
  Wybory w niedzielę!
  I poparcia Pan Hacia szuka.

 7. Marta mówi

  Grunt to AUTO REKLAMA

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.