- Reklama -

Sprzeciw wobec dyskryminacji (FOTO)

- Reklama -

W środę, 11 maja, obchodzony był w Biłgoraju Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jego organizatorem był Zespół Szkolno-Rewalidacyjny z Biłgoraja.

 

 

Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną rozpoczęły się przemarszem barwnego korowodu zebranych osób główną ulicą Biłgoraja. Uczestnicy przeszli ulicą Kościuszki na plac Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Marzena Kopacz, dyrektor Zespołu Szkolno-Rewalidacyjnego. Dzień walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych jest to święto obchodzone w Europie corocznie 5 maja, w Polsce jest ono znane pod nazwą Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Impreza w Biłgoraju była organizowana po raz dziewiąty.
– Miarą cywilizacyjną i człowieczeństwa danego społeczeństwa jest jego stosunek do osób niepełnosprawnych – stwierdziła już na początku spotkania dyrektor Marzena Kopacz – Tym spotkaniem chcemy zamanifestować, że osoby niepełnosprawne są wśród nas, że mają swoje marzenia, pragnienia i potrzeby, tak jak każdy inny człowiek. Maja prawo do normalnego życia, choć ze względu na swoją niepełnosprawność potrzebują pomocy. Chcemy sprzeciwić się dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność – mówiła dyrektor.

W trakcie imprezy odbył się tematyczny piknik integracyjny. Były gry i zabawy poprowadzone przez profesjonalnych animatorów zabaw.  W spotkaniu udział wzięli uczestnicy z następujących placówek: Zespół Szkolno – Rewalidacyjny w Biłgoraju, Warsztat Terapii Zajęciowej w Biłgoraju, Warsztat Terapii Zajęciowej w Biszczy, Warsztat Terapii Zajęciowej w Zwierzyńcu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Józefowie, Dom Pomocy Społecznej w Teodorówce, Dom Pomocy Społecznej w Teodorówce Filia w Długim Kącie, Miejski Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju, Ośrodek Rehabilitacji i Terapii dla Dzieci Niepełnosprawnych w Biłgoraju, Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Biłgoraju, „Bambini” Żłobek i Przedszkole Integracyjne w Biłgoraju, Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnogrodzie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.