Telc B2

- Reklama -

Sprzątanie Tanwi. Zapraszamy chętnych

Lubisz odpoczywać w czystym miejscu? Pływać kajakiem po nieskażonej rzece? Zacznij od siebie i zrób coś, aby wokół ciebie było chociaż trochę mniej śmieci!

Na najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, zaplanowano akcję sprzątania Tanwi na odcinku od mostu w Olchowcu do Pisklak. Akcję organizuje Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Tanew i to już jest kolejny pomysł tej organizacji na poprawę czystości naszego otoczenia. W ubiegłym roku wysprzątano okolice rzeki na odcinku od Osuch do Szostaków. W tym roku akcja przybiera nieco inną formułę. Sprzątanie będzie odbywać się z kajaków, a na koniec zaplanowano wspólne ognisko. Kajaki nieodpłatnie zapewni organizator. – W tym roku postanowiliśmy, że sprzątać Tanew będziemy z kajaków, gdyż w wodzie też jest dużo śmieci. Akcję zaczniemy na moście przy plantacji borówek w Olchowcu, a każda grupa 2-3 kajaków będzie miała do uprzątnięcia pewien odcinek rzeki. Na końcu spotkamy się na wspólnym ognisku w Pisklakach – mówi Daniel Tworzewski, pomysłodawca akcji. Dodaje, że gdyby byli chętni, akcję sprzątania można rozszerzyć. Pod uwagę brany jest odcinek od mostu w Królach do Wólki Biskiej.

Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 601-668-856. Niedziela, spędzona na spływie kajakowym i połączona z pożytecznym działaniem, nie będzie czasem straconym!

- Reklama -

Więcej informacji na stronie:

 https://www.facebook.com/228298640677505/photos/a.228311200676249/1234832310024128/?type=3&theater

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.