Sprawniej w Urzędzie

Klienci Urzędu Miejskiego w Józefowie będą mogli więcej spraw załatwiać przez Internet. Będzie to możliwe dzięki informatyzacji urzędu, na którą samorząd otrzymał pieniądze z Unii Europejskiej.

 

Zostaną one przeznaczone m.in. na wykonanie nowej sieci, zakup prawie 40 komputerów i oprogramowania oraz modernizację serwerowni i wykonanie instalacji elektrycznej, dostosowanej do nowych potrzeb. Dzięki temu przez Internet będzie można na przykład składać wnioski albo sprawdzać na indywidualnych kontach należności wobec gminy, w tym podatki czy opłaty śmieciowe. W przypadku tych ostatnich ma być też wprowadzony bardziej dokładny system weryfikacji sposobu segregacji odpadów komunalnych, odbieranych z konkretnych posesji.

Za przygotowanie niezbędnej dokumentacji i realizację robót gmina zapłaci ponad 1 215 000 złotych, z czego 85 procent kosztów netto będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Termin realizacji inwestycji jest wyznaczony na koniec kwietnia 2019 roku.

O unijną dotację samorząd gminy Józefów postarał się z kilkoma innymi samorządami – gminami Borki, Leśniowice, Stoczek Łukowski i miastem Tomaszów Lubelski oraz Lubelską Fundacją Rozwoju, która jest liderem wspólnego projektu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.