Sprawni jak żołnierze

W dniach 17-18 maja 2018 r. uczniowie klasy mundurowej I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju uczestniczyli w finale wojewódzkim 41. Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”, który odbył się w Ostrowie Lubelskim. Celem zawodów było popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, podnoszenie sprawności fizycznej oraz rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności sportowo–obronnych.
W zawodach wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców wyłonione w drodze eliminacji rejonowych. Przez dwa dni trwała rywalizacja w 5 konkurencjach: test sprawnościowy, rzut granatem, strzelanie (z broni długiej małokalibrowej na strzelnicy otwartej), podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna oraz bieg na orientację (po terenach leśnych).
Drużyna dziewcząt z I LO im. ONZ w składzie: Aleksandra Dziurdza, Sandra Kusiak i Julita Paczos zajęła III miejsce. Po zaciętej walce na trzeciej pozycji uplasowała się także drużyna chłopców z I LO im. ONZ: Michał Gajór i Kamil Gałka i Maciej Demucha.
Podsumowania zawodów w imieniu organizatorów: Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie, Ligi Obrony Kraju w Lublinie oraz Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim dokonał Wicekurator Oświaty Ryszard Golec oraz reprezentujący Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie ppłk dr inż. Zbigniew Tarka – Szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień.
Podczas uroczystego zakończenia zawodów zostały wręczone pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla zawodników ufundowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie.
Opiekunem drużyn dziewcząt i chłopców z I LO im. ONZ w Biłgoraju był pan Wojciech Skrok.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.