- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Sprawdziliście już stan konta? Ruszyły wypłaty

Ważna informacja dla rodziców z powiatu biłgorajskiego, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. W poniedziałek, 18 lipca, do rodziców trafiły pierwsze tegoroczne wypłaty świadczenia na wyprawki szkolne w ramach programu „Dobry Start”. To 300 zł na każdego ucznia szkoły.

- Reklama -

Wnioski, które wpłyną do końca wakacji, Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpatrzy maksymalnie do 30 września. Jeżeli rodzic nie popełnił w zgłoszeniu błędów i wszystkie dane zgadzają się z rejestrami państwowymi, to środki trafią do niego znacznie szybciej. ZUS wypłacił już w poniedziałek 112 tys. świadczeń 300+. We wtorek pieniądze trafią do opiekunów kolejnych 177 tys. uczniów.

Informacje o przyznaniu 300+ instytucja umieszcza na profilu klienta w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE). W najbliższych dniach kolejne grupy rodziców mogą spodziewać się takiej wiadomości na swoim koncie w PUE. Dostaną powiadomienie o tym fakcie również na adres mailowy, który podali we wniosku. – Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – zapowiada prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Jeśli we wniosku są błędy lub braki, to Zakład skontaktuje się z opiekunem ucznia, by wyjaśnić sprawę. Odpowiednie wezwanie umieści na profilu klienta w PUE i powiadomi o tym rodzica SMS-em.

Grzegorz Wróbel

Wnioski o „Dobry Start 300+” można składać od 1 lipca do końca listopada. Są tylko elektroniczne. Można je przesłać jednym z trzech kanałów – przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość internetową lub portal Empatia. Dotychczas rodzice z województwa lubelskiego złożyli wnioski o 300+ na 83 tys. uczniów.

Świadczenie przysługuje raz w roku na każdego ucznia szkoły w wieku do 20 lat. Jeśli uczeń ma orzeczoną niepełnosprawność, to 300+ może otrzymywać do 24 roku życia. Szacuje się, że z programu skorzysta w tym sezonie ponad 4,4 mln dzieci.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Inka mówi

    Kolejne rozdawnictwo naszych pieniedzy. Owszem pomagac trzeba ale nie w taki sposób zeby rozdawc pieniadze. Piecset plus trzysta plus wczasy plus i inne plusy. A przeciez to nie jest takie proste. Skad sa te pieniadze?? Czy ktos zapytał skad rzad w dobie kryzysu inflacji i drożyzny ma tyle pieniedzy? Wystarczy troche poczytac zeby sie dowiedziec ze Polska została zadłuzona na 1,5bln zł. Nie tak dawno był 1bln zł ateraz jest juz sporo wiecej. A te pieniadze trzeba bedzie oddac bo to sa [pozyczki kredyty i dodruk miliardów zł. Fajnie sie bierze ale jak myslicie skad mamy taka inflacja? Przez nieokiełznany dodruk pieniedzy. Czy to jest takie dobre jak wasza wypłata co miesiac sie zmniejsza o 15-20% A ceny w sklepach rosna i rosna. I wszysko inne poza wypłata. Stajemy sie coraz biedniejsi przez to i zadne plusy tego nie zmienia. Rozdawnictwo do niczego dobrego nie prowadziło i nie poprowadzi. Wiec czas juz chyba najwyzszy właczyc myslenie a nie tylko kiwac głowami i klaskac z zachwytu nad tym co jest. Bo jest coraz gorzej i gorzej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.