- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Sprawdź historię swojego OC przez Internet

- Reklama -

 

Zastanawiasz się, jak wygląda historia ubezpieczeniowa twojego samochodu? Chcesz sprawdzić, ile szkód zostało pokrytych z opłacanej przez ciebie polisy OC? Teraz takie informacje nie są owiane tajemnicą. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny uruchomił internetowe narzędzie, dające dostęp do danych związanych z ubezpieczeniem OC konkretnego pojazdu.

 

urząd MArszałkowski projekt

Dostęp do bazy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego to ciekawe rozwiązanie dedykowane każdemu kierowcy. Za jej pośrednictwem można sprawdzić historię swojego ubezpieczenia OC, w tym przypomnieć sobie datę ważności aktualnej polisy. Dzięki temu będzie można odpowiednio wcześnie poszukać atrakcyjnej oferty obowiązkowego ubezpieczenia, korzystając choćby z porównywarki  Rankomat.

 

 Zarejestruj się na stronie UFG

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jeśli chcesz mieć dostęp do historii swojego ubezpieczenia OC, należy zarejestrować się na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – www.ufg.pl. By założyć konto, trzeba dopełnić wielu formalności – wszystko po to, by zapewnić zgromadzonym danym maksymalne bezpieczeństwo. W tym celu należy (do wyboru): stworzyć zaufany profil w systemie e-PUAP, dysponować podpisem elektronicznym, potwierdzić swoje dane zeskanowanym dokumentem tożsamości.

 

Proces tworzenia konta w serwisie UFG nie kończy się na rejestracji. Trzeba poczekać na weryfikację danych przez urząd, co może potrwać nawet kilka dni.

 

 

Po zalogowaniu do bazy otrzymujesz szczegółowe dane

 

Informacje zawarte w bazie danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego sięgają 5 lat wstecz. Możesz więc poznać dokładną historię ubezpieczonego pojazdu, łącznie z kwotą wypłaconych odszkodowań z wykupionej polisy przypisanej do samochodu.

 

Ponadto w serwisie UFG można sprawdzić także informacje dotyczące aktualnie trwającej likwidacji szkód, regresów (żądaniami zwrotu wypłaconego odszkodowania, np. w przypadku braku polisy OC), kar za przerwanie ciągłości ubezpieczeniowej.

 

 

Bez rejestracji także możesz zdobyć informacje

 

Okazuje się jednak, że rejestracja w serwisie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego nie jest konieczna, by uzyskać kilka danych. W ten sposób można dowiedzieć się m.in. tego czy samochód posiada ważne ubezpieczenie OC i kiedy wygasa termin jego ważności. To niezwykle pomocne, ponieważ pozwala przygotować się do zakupu nowej polisy. Dzięki temu odpowiednio wcześnie  porównasz ubezpieczenia komunikacyjne i wybierzesz najlepszą ofertę. W ten sposób unikniesz kar za brak OC i żądań regresu ze strony UFG.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.