Sprawca wypadku skazany

Niewyobrażalna tragedia miała miejsce w minionym roku na ul. Dąbrowskiego w Biłgoraju. Pijany mężczyzna z impetem wjechał na chodnik. Byli tam piesi. Mężczyzna zmarł w szpitalu, kobieta która z nim była doznała poważnych obrażeń. Sprawca wypadku został skazany.

Do zdarzenia doszło w czerwcu minionego roku. 19-latek z gminy Biłgoraj, kierując samochodem osobowym marki Audi, na łuku jezdni nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w dwie osoby idące chodnikiem. Następnie auto zatrzymało się na straganie miejskiego targowiska. 36-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitali. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń 45-latek zmarł. W samochodzie wraz z kierowcą podróżowało troje młodych pasażerów, nic poważnego im się nie stało.

Jak wówczas ustalili policjanci, kierujący audi miał prawo jazdy od dwóch miesięcy i kierował w stanie nietrzeźwości. Policyjne badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. 19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy w Biłgoraju przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Młody mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowanie śmiertelnego wypadku będąc w stanie nietrzeźwości. 19-latek przyznał się do winy. W lutym zapadł wyrok. Został skazany na 6 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Od wyroku odwołały się dwie strony – oskarżyciel, jak i obrońca. Jeden twierdził, że kara jest zbyt niska, drugi,  że za wysoka. Zamojski sąd oddalił obie apelacje. Mężczyźnie za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości groziła kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.