- Reklama -

Spragnieni miłości (zdjęcia, filmy)

W niedzielę 19 maja w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju przedstawili inscenizację pt. "Spragnieni miłości".

Premiera tej sztuki miała miejsce 14 maja w Krośnie podczas X Majówki Misyjnej pod hasłem „I ty możesz zmienić świat na lepszy”, która zorganizowana została przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera. W Majówce Misyjnej wzięło udział ok. 800 dzieci, które wraz z nauczycielami, katechetami, kapłanami i siostrami zakonnymi przyjechały do Krosna, aby wspólnie modlić się i wesprzeć materialnie chore dzieci z Kamerunu.

Biłgoraj reprezentowała grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego. – Tegoroczne spotkanie misyjne było wyjątkowe, gdyż Koło Misyjne działające przy naszej parafii było odpowiedzialne za przygotowanie części artystycznej – mówi siostra Helena Dusza.

Młodzież z biłgorajskiej „Jedynki” zaprezentowała pantomimę „Spragnieni miłości”. Sztuka opowiada o dziejach świata począwszy od Adama i Ewy, aż po narodziny Jezusa Chrystusa. W kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju można było obserwować zmagania pierwszych ludzi z samymi sobą i otaczającą ich rzeczywistością. Można było zaobserwować etap poznawania siebie i Boga, a także moment odejścia od Boga i pojawienia się na świecie lęku, samotności i zła. Podczas przedstawienia nadzieją na lepsze jutro okazały się narodziny Chrystusa, który zmazał grzech i pokazał ludziom drogę do lepszej przyszłości.

Poniżej część pantomimy prezentująca pierwszych ludzi Adama i Ewę oraz popełniony przez nich grzech

Wszystko zmieniło się wraz z przyjściem na świat Jezusa Chrystusa. Film poniżej:

Radość z wyzwolenia od smutku, lęku, samotności i śmierci przedstawia film poniżej:

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.