- Reklama -

Spotkanie z przedszkolakami

Jak bezpiecznie spędzać czas w przedszkolu, domu, podczas zabawy? Jak zachować się w przypadku ataku psa? Jak zachować się, gdy dzieci zostaną zaczepione przez nieznajomego? Na te wszystkie pytania odpowiadała dzisiaj policjantka biłgorajskiej komendy policji podczas spotkania z przedszkolakami.

Wychowanków Bajkowego Przedszkola w Biłgoraju odwiedziła policjantka biłgorajskiej komendy policji, st. sierż. Monika Sałaban z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Dzieci z niecierpliwością czekały na zapowiedzianego gościa. W spotkaniu uczestniczyły 4 grupy przedszkolaków. W trakcie pogadanki maluchy zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Wiedzą jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Policjantka uświadomiła najmłodszym z jakimi zagrożeniami wiąże się nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zaznaczyła również jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym pieszy i rowerzysta jest widoczny na drodze.

- Reklama -

Poruszone zostały również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób nieznajomych. Najmłodsi dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji, gdy zaczepione zostaną przez osoby obce. Pod czujnym okiem funkcjonariuszki maluchy trenowały także bezpieczną postawę w przypadku ataku psa.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Maluchy obejrzały również filmy, które pokazywały jak prawidłowo należy poruszać się po drodze.

N zakończenie przedszkolaki obejrzały również sprzęt, którym na co dzień posługują się policjanci.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.