- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie z Małgorzatą Kidawą-Błońską (film)

9 grudnia w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie z mieszkańcami miasta oraz briefing prasowy z udziałem wicemarszałka Sejmu RP Małgorzaty Kidawy- Błońskiej.

- Reklama -

Polacy chcą prezydenta – strażnika konstytucji, który będzie stwarzał pole do dialogu oraz będzie prezydentem wszystkich Polaków, prezydenta który nie będzie nikogo wykluczał – mówiła dziś podczas spotkania w Biłgorajskim Centrum Kultury wicemarszałek Sejmu IX kadencji i kandydatka na prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska.

W poniedziałkowe popołudnie 9 grudnia w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z Małgorzatą Kidawą-Błońską, która jest kandydatką Platformy Obywatelskiej w prawyborach. To kolejne spotkanie pani wicemarszałek, na które przychodzą nie tylko sympatycy Platformy Obywatelskiej, ale także mieszkańcy miejscowości, do których przybywa. W prekampani Kidawa-Błońska chce mówić o tym, co jest dla niej ważne, a przede wszystkim co jest istotne dla obywateli.

- Reklama -

Jesteśmy w wyjątkowym czasie, gdyż 14 grudnia będziemy mogli głosować na naszego kandydata. Z związku z tym, Kidawa-Błońska jeździ po Polsce i spotyka się z ludźmi w różnych środowiskach, aby to z czym chce kandydować na prezydenta, było uprzednio skonsultowane z całą społecznością.

Kandydatka na prezydenta chciałaby przede wszystkim prezydentury otwartej, gdzie obywatele będą wiedzieli że prezydent czuwa nad ich sprawami, bezpieczeństwem i wolnością. Poruszyła również wiele problemów dotyczących naszego kraju. Wśród nich wyraźnie zaznaczyła kwestię dotyczącą obrony konstytucji, co za tym idzie aby KRS oraz prezes Trybunału Konstytucyjnego byli wybrani zgodnie z założeniami konstytucyjnymi. Ponadto dodała, iż Sąd Najwyższy powinien mieć swobodę działania, zaś sądy powinny działać szybciej i sprawniej. Skupiła się również na problemie służby zdrowia. Jej zdaniem reforma zdrowia przyniesie efekty za co najmniej 10 lat, dlatego już teraz powinno się planować ewentualne zmiany.  Innym istotnym puntem było omówienie kwestii organizacji pozarządowych, które pełnią ważne role dla obywateli. Poruszyła również problem odpowiedniego wykorzystania środków płynących z pomocy społecznej. Kandydatka dodatkowo nawoływała aby chronić i inwestować w polską kulturę, jak również w naukę i innowacje.

W spotkaniu wzięli udział burmistrz Miasta Biłgoraj Janusz Rosłan, radna sejmiku województwa lubelskiego Zofia Woźnica oraz posłanka Joanna Mucha, a także przedstawiciele struktur powiatowych Koalicji Obywatelskiej. W spotkaniu uczestniczyli również mieszkańcy powiatu biłgorajskiego, którzy mięli możliwość zadawania pytań. Padały pytania z zakresu służby zdrowia, sadownictwa, pomocy społecznej oraz rolnictwa.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Jola mówi

    „Komorowski 2”. Taka starsza Pani, która z chęcią pomieszkałaby w pałacu prezydenckim i najchętniej żeby zbytnio jej nie przeszkadzano. Prezencja trochę jak z mauzoleum jakiegoś, widać, że ma problemy z poruszaniem się, a mówcą jest kiepskim; ciekawe jak ze znajomością języków. I jeszcze ta wiecznie nieszczęśliwa poślica Mucha obok niej. Sorry, ale to nie moja kandydatka

  2. gross mówi

    Pokazywali w telewizji puste krzesła.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.