- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie z harcerkami

W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju spotkali się z harcerkami z II Drużyny Łęczyńskiej i VI Drużyny Lubelskiej, stacjonujących na terenie gminy Tereszpol. Spotkanie miało na celu poinformować uczestników o zagrożeniach, czyhających na nich podczas wakacje.

Przez całe wakacje policjanci z powiatu biłgorajskiego kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, przebywających na naszym terenie. 7 sierpnia mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju dokonali kontroli wędrownego obozu harcerskiego II Drużyny Łęczyńskiej i VI Drużyny Lubelskiej, stacjonujących na terenie gminy Tereszpol.

– Podczas spotkania z harcerkami policjanci poruszyli tematy bezpieczeństwa podczas wypoczynku w lesie. Radzili, jak zachować się w sytuacji zgubienia się w leśnej kniei. Rozmawiali również o tym, jak reagować w przypadku wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, takich jak ulewy lub burze. Harcerki wysłuchały także krótkiej pogadanki na temat szkodliwości dopalaczy i narkotyków – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji.

- Reklama -

Z opiekunami obozu policjanci i strażak rozmawiali o sposobach zapewnienia drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.