- Reklama -

Spotkanie wielkanocne

Piękne, kolorowe i przeróżnie zdobione pisanki na świątecznym stole są symbolem życia. Najładniejsze są te, które są wykonane własnoręcznie. Wiedzą o tym uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju. 12 kwietnia zorganizowali oni spotkanie wielkanocne z twórczynią ludową Katarzyną Zygmunt. Instruktorka zaprezentowała jedną z najstarszych metod, jaką jest technika batikowa, czyli przy użyciu wosku i naturalnych barwników.

- Reklama -

Efekty były przepiękne i cieszyły oczy wszystkich uczestników pokazu. Tego dnia ozdobiono bardzo wiele pisanek. Tworząc indywidualne wzory, uczestnicy mieli możliwość rozwijania swoich zdolności. Każda pisanka była wyjątkowa i niepowtarzalna. Uczestnicy samodzielnie mogli takie pisanki wykonać, doświadczając, jak trudny i pracochłonny jest to proces. Pięknie wykonane pisanki na pewno znajdą się na świątecznych stołach czy w wielkanocnych koszykach.

Nie zabrakło również tradycyjnego gotowanego barszczu z jajkiem, który przygotowali uczniowie z klasy przysposabiającej do pracy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.