- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie wielkanocne w Klubie Seniora

W środę 13 kwietnia br. odbyło się spotkanie wielkanocne uczestników projektu „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski” z Klubu Seniora, który funkcjonuje w Biłgoraju.

- Reklama -

W spotkaniu obok seniorów, uczestników projektu, udział wzięli także zaproszeni goście, wśród których znaleźli się poseł Beata Strzałka, samorządowcy, pracownicy Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, a także ks. dziekan Witold Batycki i ks. Krzysztof Portka, kapelan DPS dla Kombatantów. – Dla naszych uczestników Klubu Seniora mamy przygotowane zajęcia, pozwalające rozwijać ich zainteresowania. Obecnie uczestnicy projektu ćwiczą swoje głosy, doskonalą rytmikę, a także rozwijają umiejętności aktorskie i literackie na zajęciach artystycznych. Uczą się podstaw obsługi komputera, pracą z systemem operacyjnym, a także korzystania z globalnej sieci czy obsługi poczty mailowej na zajęciach komputerowych. Doskonalą podstawy zdrowej kuchni, poznają nowe przepisy, przygotowują i degustują posiłki na zajęciach kulinarnych. Na zajęciach muzyko-filmoterapii seniorzy uczą się nowych sposobów relaksu przy muzyce oraz przeglądają filmy, po których następuję dyskusja – zaznacza Tomasz Bryła odpowiedzialny za Klub Seniora w Biłgoraju.

Właśnie podczas spotkania wielkanocnego uczestniczki zajęć kulinarnych mogły pochwalić się nabyciem nowych umiejętności. – Nie zamykamy się w domu, a wprost odwrotnie, czynnie bierzemy udział w konkretnych zajęciach naszego Klubu. Bycie w grupie, wspólne przygotowywanie posiłków, planowanie, uczenie się, nabywanie nowych umiejętności. To wszystko to coś wspaniałego. Mamy bardzo kompetentnych opiekunów i wspaniałe osoby, które nasz szkolą. Zajęcia kulinarne prowadzi pani Iwona, która jest dla nas wzorem. Wspólnie udało nam się przygotować zarówno dania mięsne, jak i słodkości, sałatki, faszerowane jajka, przekąski. Te dania ja sama osobiście wykonam na rodzinny stół wielkanocny. Mając przepis i znając praktyczne porady będę mogła się pochwalić przed rodziną nowymi kulinarnymi umiejętnościami – mówi Marta Fusiarz, jedna z uczestniczek zajęć w Klubie Seniora.

- Reklama -

Projekt skierowany jest do 44 osób, głównie po 60. roku życia, niesamodzielnych ze względu na podeszły wiek z terenu miasta Biłgoraj i gminy Tereszpol. Osoby te będą brały udział w zajęciach prowadzonych w dwóch Klubach Seniora w Biłgoraju w Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów i w remizie OSP w Szozdach. Na potrzeby działalności tych klubów obiekty te zostały zaadaptowane poprzez wykonanie robót budowlanych. Została także zatrudniona wykwalifikowana kadra, która prowadzić będzie zajęcia edukacyjne i szkolenia aktywizujące osoby starsze, niepełnosprawne, wykluczone lub zagrożone wykluczeniem społecznym.

Projekt „Seniorzy na Start – Powiat Biłgorajski” jest realizowany w oparciu o nawiązane partnerstwo Powiatu Biłgorajskiego, będącego liderem projektu, a Gminą Tereszpol będącą partnerem projektu. Realizacja projektu została zaplanowana na okres od 1 kwietnia 2021 do 30 czerwca 2023 roku.

bilgorajski.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.