Spotkanie w sprawie przebudowy drogi 835

 

 

Coraz bliżej remontu i przebudowy drogi wojewódzkiej 835, biegnącej od Biłgoraja przez Korczów, Majdan Nowy i Płusy do Tarnogrodu. Temat remontu budzi spore emocje. Mieszkańców interesuje, jak będzie przebiegać planowana droga, czy będą przy niej usytuowane chodniki, zjazdy i drogi serwisowe. Istotnym tematem było też ingerencja w tereny prywatne. Droga będzie poszerzona, powstaną chodniki i ścieżki rowerowe.

W czwartek, 17 stycznia, w szkole w Korczowie odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich. Obecny był zastępca  dyrektora ds. inwestycji Janusz  Pachla oraz zastępcą wójta Wojciechem Dziduch.
Jak wyjaśniono podczas spotkania droga ta jest drogą wojewódzką, dlatego też musi spełniać odpowiednie paramenty, dotyczące np. szerokości jezdni czy pobocza. Jezdnia zostanie poszerzona., a wzdłuż powstaną ścieżki rowerowe i drogi serwisowe. W wielu przypadkach będzie konieczność wykupu działek od właścicieli. Koszty wszystkich zmian z tym związanych m.in. wpisów w księgach wieczystych ponosi inwestor.

Mieszkańcy obawiają się, że ze względu na zbliżenie jezdni do ich domów hałas będzie jeszcze większy. Podczas spotkania pytali o możliwość instalacji ekranów dźwiękochłonnych. Jak wyjaśnił projektant w tak zwartej zabudowie jaką jest Korczów nie przewiduje się ich montażu.

 Sporą część dyskusji poświęcono również okolicy szkoły. Mówiono o zaprojektowaniu rozwiązania przejścia dla pieszych, które będzie bezpieczne dla uczniów.
Przetarg na realizację inwestycji ma być ogłoszony jeszcze w tym roku. Zadanie ma  być zrealizowane w 2020 roku,

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Zaniepokojony mówi

  Po przeczytaniu artykułu wnioskuję, że osoba odpowiedzialna za ww tekst nie rozmawiała z mieszkańcami którzy nie sa za przebudowa drogi. Łatwo powiedzieć ze mieszkańcy mają obawy o wiekszy hałas…… Ilu z was chciałoby oddac swoja dzialke, podworze na rzecz ścieżki rowerowej , która jest zdecydowanie za szeroka ? Zgadzam sie ze bedzie za to rekompenstata. Ale jak mozna uzgadniac tworzyc projekty nie konsultujac tego z mieszkancami ? No jak tak mozna? Pod nos podsuwa sie juz gotowy projekt, a jezeli mieszkancy sie nie zgadzaja moga pisac pismo do urzedu, no ale juz za pozno na pisma bo projekty sa gotowe. Tak sie nie robi !!!

 2. siara mówi

  Takie projekty są wciskane ludziom przed wyborami, a wy jak mieliście hałas to teraz bedziecie mieli jeszcze lepszy hałas..

 3. z Korczowa mówi

  A co z projektem obwodnicy który 2 lub 3 lata temu był konsultowany, on był bardzo dobry, omijał Korczów, była estakada. Może zainteresować by nim Posłów i do niego wrócić.

  1. Anders mówi

   jest już za późno… za mało czasu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.