Spotkanie w sprawie gazyfikacji gminy Goraj

14 maja br.. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości gazyfikacji w nowoczesnej technologii skroplonego gazu ziemnego. W spotkaniu uczestniczył wójt Gminy Goraj –  Antoni Łukasik, przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa oraz mieszkańcy miejscowości Goraj, Bononia i Wólka Abramowska zainteresowani tematyką gazyfikacji. Na zebranie przybyło ponad 70 osób zainteresowanych projektem m.in. właściciele indywidualnych gospodarstw domowych w/w miejscowości.

Przedstawiciele reprezentujący Polską Spółkę Gazownictwa wyjaśnili na czym polega realizacja inwestycji. Najważniejszymi zagadnieniami był koszt podłączenia i ewentualnej eksploatacji oraz czy w ogóle Spółka połączy gminę z „resztą świata”. Co do kosztów, to wiemy na pewno, że koszt przyłączenia nieruchomości to około 2300 zł brutto o ile granica naszej działki leży mniej niż 15 metrów od głównej nitki gazociągu. Jeśli więcej, to za każdy dodatkowy metr przyłączenia zapłacimy około 80 zł. Dodatkowym kosztem jest instalacja od licznika do kotła i oczywiście sam kocioł grzewczy.

Wymagany jest projekt instalacji i pozwolenie ze starostwa powiatowego, jak pozwolenie na budowę domu, a instalacje musi wykonać osoba/firma posiadająca wymagane uprawnienia. Można było obejrzeć krótką prezentacje multimedialną i usłyszeć jak będzie wyglądać proces inwestycyjny prowadzony przez Polską Spółkę Gazownictwa. Na podstawie ilości złożonych wniosków, Polska Spółka Gazownictwa dokona najpierw tzw. analizy opłacalności oraz oceni zasadność planowania inwestycji w gminie Goraj.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.