Moto Tech

- Reklama -

Spotkanie w nowych murach biblioteki

Zespół Literacki „Gęsie Pióro” działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku spotkał się w murach Filii nr 3 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju. To pierwsza wizyta seniorów w bibliotece po zmianie jej siedziby.

Filia biblioteki obecnie mieści się przy ulicy Włosiankarskiej 5. W poniedziałek 28 maja seniorzy odwiedzili nową siedzibę biblioteki. Rozmawiali o dekorowaniu potraw oraz literaturze. – Cudownie jest zjeść śniadanie lub kolację z mężczyzną swoich marzeń albo wybranką serca. Ozdabianie stołu na tę okazję musi dorównać tej wyjątkowej okoliczności. Dekorowanie służy nie tylko nadawaniu potrawie apetycznego, estetycznego wyglądu, ale to również wyraz szacunku dla naszego gościa. To także dodatek podnoszący walory smakowe. Nadal przyrządzamy potrawy według dawnych przepisów, zmieniło się jednak nasze podejście do dekorowania. Mamy obecnie niezliczoną liczbę składników. Cel dekorowania zawsze ten sam – skomponować dzieło o wyjątkowym bukiecie smakowym i estetycznym wyglądzie – twierdziła Maria Kita. Dodała, że mówi się, i słusznie, że potrwa może stanowić ucztę zarówno dla podniebienia, jak i dla oczu. Przygotowując potrawy, nie zapominajmy o zmysłach. Gdy na stole pojawi się posiłek, jego zapach, a także wygląd powinien wynagrodzić nam wszystkie długie godziny spędzone w kuchni.

- Reklama -

Tym samym seniorzy przygotowali się do pokazu dekorowania potraw dla członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który odbędzie się 12 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

Nie zabrakło również dyskusji o literaturze. Mówiono o Stefanie Żeromskim. – Jego całe pisarstwo poświęcone jest obronie pokrzywdzonych. Bohaterowie poświęcają wszystkie swoje siły, aby pomóc pokrzywdzonym, ubogim, bezradnym – mówiła Maria Kita. Żeromskiego nazywa się „ostatnim wajdelotą” czy „sumieniem narodu”. Zasłużył na to, bo prawie we wszystkich swoich utworach poruszał tematy narodowe, aby nie dopuścić do politycznej bierności Polaków.

Seniorzy serdecznie dziękują Małgorzacie Małek z Filii nr 3 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju za możliwość organizacji spotkań, serdeczność i gościnę.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.