- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie Przyjaciół Oblubieńca

Działalność Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca została zainaugurowana Mszą św., która była sprawowana 27 maja 2015 r. w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pod przewodnictwem biskupa Mariana Rojka, ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Wspólnoty powstały przy parafiach pw. Chrystusa Króla, św. Jerzego i św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Moderatorem w regionie biłgorajskim został mianowany ks. Piotr Spyra.

17 stycznia 2016 r. odbyło się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Rozpoczęło się ono Mszą św. w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Eucharystię celebrowali ks. Krzysztof Górniak, ks. Piotr Spyra, ks. Maciej Lewandowski, ks. Krystian Malec i ks. Michał Styczeń. Po Mszy św. Przyjaciele Oblubieńca udali się do Auli Franciszkańskiej, by na wspólnej modlitwie i spotkaniu przy stole umacniać się w wierze.

- Reklama -

Spotkanie poprowadził ks. Piotr Spyra. – Chciałbym bardzo gorąco pogratulować wam tego, że tutaj jesteście, ponieważ opłatkiem dzielimy się w rodzinie, wśród najbliższych osób, a skoro tutaj jesteśmy, to znaczy, że czujemy, że te nasze wspólnoty parafialne są też dla nas rodziną – mówił ks. Piotr. Wspominał, że gdy rozmawia z niektórymi członkami wspólnoty, słyszy słowa: jak nie pójdę na spotkanie, to czegoś mi brak. – To znaczy, że to serce jest już wśród tych osób, że już się znamy, czujemy więzi. I o to chodzi. To jest taki wzór Kościoła, o który modlił się Jezus, o taką jedność. To jest to, co mówił Franciszek, żeby wychodzić do nowych wyzwań. Takim wyzwaniem jest nasza wspólnota, jeszcze nowa, świeża, ale już bardzo prężna – podkreślał kapłan i wyraził radość z tego, że tak dużo osób się zgromadziło, czując tę jedność. – I tego właśnie chcę życzyć, aby każdy z nas realizował ten charyzmat, to pierwsze powołanie do świętości, ale też te kolejne nasze powołania do tego, żeby tworzyć Kościół, budować Kościół ten nasz parafialny, diecezjalny, czuć się świadomą częścią Kościoła, żeby codziennie stawać się coraz bardziej podobnym do Pana Jezusa, bo po to rozważamy Słowo Boże, żeby Słowo w nas żyło i żeby tym, co sami otrzymamy od Pana Jezusa, dzielić się radośnie z innymi – życzył ks. Piotr Spyra

Dziękował za posługę księżom Maciejowi Lewandowskiemu, Adamowi Malinowskiemu, Krystianowi Malcowi, Karolowi Jędruszczakowi i animatorom  Zapewniał o pamięci w modlitwie i o modlitwę prosił. Następnie kapłan pobłogosławił opłatek i nastąpiły te miłe chwile dzielenia się białym chlebem i wypowiadania najcieplejszych, z głębi serca płynących życzeń.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.