- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie pokoleń z Zespołem „Jarzębina” z Bukowej

W niedzielne popołudnie, w wypełnionej po brzegi remizie OSP w Bukowej odbyło się międzypokoleniowe spotkanie integracyjne mieszkańców Bukowej oraz przybyłych gości. Okazją do tego spotkania były dwa projekty realizowane przez mieszkańców Bukowej.

Inicjatywa Zespołu Śpiewaczego „Jarzębina” pod nazwą „Spotkanie pokoleń z Zespołem Jarzębina” a także projekt OSP Bukowa „Dzieci Seniorom, Seniorzy Dzieciom” znalazły swój finał 20 listopada w remizie OSP w Bukowej. Spotkanie poprowadziła Dorota Malec z Filii Biblioteczna w Bukowej oraz p. Helena Szado-Oleksak ze Stowarzyszenia „Dąb” w Ciosmach.

„Spotkanie pokoleń z zespołem Jarzębina” zorganizowane zostało w ramach projektu „Senior jak Dąb” realizowanego przez Fundację Bliżej Pasji a dofinansowanego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020, natomiast inicjatywa „Dzieci Seniorom, Seniorzy Dzieciom” odbyła się w ramach projektu Aktywni w społeczności realizowanego przez Fundację Aktywności Obywatelskiej.

W spotkaniu uczestniczył Wiesław Różyński – Wójt Gminy Biłgoraj z małżonką, Teresa Kowal – Dyrektor SPiG w Bukowej, Helena Szado-Oleksak – Prezes Stowarzyszenia „Dąb” w Ciosmach, grupa inicjatywna aktywnych seniorów z Ciosmów, Janusz Małysza – Sołtys Bukowej, nauczyciele, rodzice i uczniowie SPiG w Bukowej oraz mieszkańcy Bukowej.

- Reklama -

Uczestnicy spotkania w Bukowej mieli przyjemność obejrzeć występy artystyczne uczniów miejscowej szkoły oraz posłuchać pieśni w wykonaniu zespołów ludowych. Na początek wystąpiły przedszkolaki w humorystycznym teatrzyku p.t. „Bajka o Czerwonym Kapturku”, następnie z programem artystycznym zaprezentowali się starsi uczniowie szkoły. Były piękne życzenia dla seniorów i własnoręcznie wykonane upominki. Dla zebranych zaśpiewał także zespół „Jarzębina” z Bukowej oraz Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej.

Zespół „Jarzębina” zabrał też uczestników spotkania w sentymentalną podróż poprzez ponad 40. letnią historię działalności i osiągnięć zespołu. W ramach wspomnień odbyła się projekcja filmu „Jarzębina”, czyli wydanej w 2011 roku przez Gminny Ośrodek Kultury monografii filmowej o dorobku zespołu śpiewaczo – obrzędowego „Jarzębina” z Bukowej. Brakujący fragment historii zespołu uzupełniła założycielka i kierowniczka pani Marysia Jargieło, a dodatkową, barwną ilustracją wspomnień była przygotowana wystawa fotograficzna oraz udostępniona kronika zespołu „Jarzębina”.

Dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek oraz potańcówkę przy muzyce Kapeli Podwórkowej „Wygibusy”.

GOK BIŁGORAJ

Więcej FOTO:
http://www.gminabilgoraj.pl/?s=aktualnosc&id=293

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.