- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie opłatkowe w Karolówce

- Reklama -

Od jedenastu lat w parafii Korytków Duży z inicjatywy księdza proboszcza w dzień Objawienia Pańskiego organizowane są parafialne spotkania opłatkowe. Każdego roku organizatorem spotkania jest inna miejscowość. W tym roku 6 stycznia br. takie spotkanie odbyło się w Karolówce.

Gdy wybiła godzina 15.00 w remizie OSP zgromadzili się bardzo licznie mieszkańcy parafii, zespoły z poszczególnych miejscowości oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli kapłani; proboszcz parafii ksiądz Krzysztof Gajewski i pochodzący z Karolówki ksiądz Wiesław Oleszek, obecnie dziekan w Hrubieszowie, przedstawiciele władz samorządowych: przewodniczący Rady Miejskiej Lech Kaczor, sekretarz gminy Anna Ruszczak, skarbnik gminy Tomasz Kurasiewicz, obecny był także Ryszard Papież,kierownik ZGK we Frampolu i radny Rady Powiatu. Gościem honorowym był wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński z małżonką.

- Reklama -

Pierwsza część spotkania to dzielenie się słowem i pieśnią, zespoły prezentowały różnorodny i bogaty repertuar kolęd i pastorałek. Zespół GOSPA powiększony o grono aniołków wystąpił z montażem słowno-muzycznym „Ujrzeliśmy Jego gwiazdę”, dostarczając uczestnikom wielu wzruszeń. Druga część spotkania to wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, serdeczne rozmowy przy wigilijnym stole.

Takie spotkania są podtrzymywaniem pięknej bożonarodzeniowej tradycji, budowaniem  wspólnoty i jedności oraz, jak mówił ks. Wiesław, „maleńkim lokalnym dobrem, które potrafi zmieniać świat”.

Organizatorzy dziękują Kazimierzowi Oszustowi, dyrektorowi MGOK we Frampolu oraz Krzysztofowi Jasińskiemu za oprawę muzyczną i pomoc w zorganizowaniu spotkania. Dziękują również mieszkańcom Karolówki za hojność i zaangażowanie w przygotowanie spotkania.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.