- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie opłatkowe RKO Ziemi Biłgorajskiej

Msza św. w intencji Ojczyzny, członków i sympatyków Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej sprawowana była w kościele pw. św. Jerzego Biłgoraju. Przewodniczył jej ks. Karol Jędruszczak. Ks. kan. Czesław Szuran również modlił się w tej intencji – Stajemy wokół Bożego ołtarza, aby karmić się Słowem, Ciałem i Krwią Chrystusową. Otwierajmy nasze serca na działanie Jezusa, otwierajmy nasze rozumy, aby przyjąć Jego naukę i nią żyć na co dzień – zachęcał ks. Karol. Podczas Eucharystii zanoszone były modlitwy również za internowanych i prześladowanych kiedyś i dziś, za obrońców krzyża Chrystusowego, który jest znakiem naszej wiary i tożsamości narodowej, a także o wieczny pokój dla członków i sympatyków Rejonowego Komitetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej i innych organizacji, których podstawą był i jest Dekalog, i za ofiary stanu wojennego.

W sali przy plebanii odbyła się druga część spotkania, które otworzył Stanisław Schodziński, a przewodniczący Marian Jagusiewicz podziękował wszystkim za przybycie. – Dziękuję państwu, że przyszliście, że jesteście i tworzymy razem tę naszą społeczność solidarności i Komitet Obywatelski mówił Marian Jagusiewicz. Przewodniczący przygotował śpiewniki i zadbał o to, by każdy uczestnik spotkania otrzymał tę przydatną pamiątkę.

- Reklama -

Ks. kan. Stanisław Budzyński przypomniał słowa poetów o świętym wieczorze wigilijnym i łamaniu chleba, odczytał Ewangelię wg św. Łukasza o narodzeniu Bożego Dzieciątka i poprowadził modlitwę. Zgodnym chórem obecni na spotkaniu wyznali wiarę w Boga Ojca Wszechmogącego, wiarę, którą przekazali im przodkowie.

Później przełamali się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności. Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.