kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie opłatkowe dla dzieci z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju w LO im. ONZ

- Reklama -

Tradycyjnie, od 17 lat, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w czytelni biblioteki szkolnej Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju odbywa się szczególna uroczystość – spotkanie opłatkowe dla dzieci z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju. W tym roku to niecodzienne wydarzenie, oczekiwane zarówno przez gości, jak i przez organizatorów, miało miejsce 20 grudnia. 

W świąteczny klimat uczestników Wigilii wprowadziła część artystyczna w wykonaniu młodzieży, po której wszyscy w ciszy i skupieniu wysłuchali Słowa Bożego o narodzeniu Jezusa i podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem najserdeczniejsze życzenia. Zwyczajem lat ubiegłych na zaproszonych gości czekał również suto zastawiony stół wigilijny, przy którym z przyjemnością upływało grudniowe popołudnie. Uroczysty nastrój podkreślały najpiękniejsze polskie kolędy, zapach choinki oraz świąteczne dekoracje. Miłym akcentem dla dzieci było przybycie Mikołaja, który przyniósł mnóstwo prezentów i sprawił małym gościom wiele radości.

toyota Yaris

Każdego roku uroczystość wywołuje wiele wzruszeń, jest doskonałą okazją do zapoznania się i integracji, a przede wszystkim do okazania wzajemnej życzliwości. W przygotowanie spotkania bardzo zaangażowani są uczniowie, którzy sami lub z pomocą członków swoich rodzin przygotowują potrawy na stół wigilijny. Nieocenioną pomocą przy organizacji tego przedsięwzięcia służy Fundacja Pomocy Dzieciom „Krzyk” oraz dyrekcja szkoły.

Tegoroczne spotkanie opłatkowe zostało zorganizowane przez młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy: Elżbiety Ciryt, Anny Dobraczyńskiej i Jadwigi Oleszek.

 

  ZSO

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.