- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie kół gospodyń wiejskich w starostwie

W środowe przedpołudnie 17 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się spotkanie z przedstawicielami KGW z terenu całego powiatu. Dotyczyło ono promocji działalności Oddziału Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i Produktów Tradycyjnych.

- Reklama -

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, wśród licznych zadań, ma na celu prowadzenie działań promocyjno-informacyjnych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, oraz opracowanie i aktualizację planu działania KSOW.  Od 2019 organizacja ta stara się zacieśniać współpracę z kołami gospodyń wiejskich. Na moment obecny w bazie partnerów KSOW jest zarejestrowanych  już 129 kół z terenu naszego  województwa.

Spotkanie otworzył starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, a poprowadził je Daniel Rybaczuk, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Agnieszka Siwek, inspektor ds. KSOW w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie.

Ewelina Kołodziej, prezes KGW „Korchowianki” (poniżej nagranie audio): 

- Reklama -

Podczas dzisiejszego zebrania poruszona została tematyka rejestracji Kół Gospodyń Wiejskich w Bazie Partnerów KSOW. W trakcie spotkania podsumowane zostały także projekty realizowane przez Oddział KSOW w ubiegłym roku m.in. Kiermasz Wielkanocny, I Wojewódzki Konkurs Kobieta Gospodarna Wyjątkowa, I Świąteczne Spotkanie z Tradycją, szkolenia na temat organizowanego konkursu 4/2020 dla partnerów KSOW.

Na temat kół gospodyń wiejskich mówi starosta biłgorajski Andrzej Szarlip (poniżej nagranie audio): 

Podczas środowego spotkania przedstawione zostały również projekty własne realizowane przez Oddział KSOW w 2020 roku, czyli: I półfinał konkursu Kobieta Gospodarna Wyjątkowa, akcja informacyjna „Kupuj Lokalnie” – Targowiska w Województwie Lubelskim oraz Lista Produktów Tradycyjnych prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Spotkanie z reprezentacjami Kół Gospodyń Wiejskich miało charakter informacyjno-szkoleniowy. Celem jest aktywizacja działań kobiet należących do Kół Gospodyń Wiejskich, m.in. poprzez poznanie metodologii działania Oddziału Sekretariatu Regionalnego KSOW UMWL oraz wszystkich dostępnych w ramach KSOW działań umożliwiających pozyskanie dostępnych środków finansowych – podsumował Daniel Rybaczuk, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.  

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Damian mówi

    Na głupoty pieniądze zawsze się znajdą ale zająć się poważnymi sprawami to już nie ma komu. Ach ta władza, ach to koryto…

  2. Ignacy mówi

    I co?? Wszyscy sa za?? No nie wierze. Moze chociaz jedna osoba nie jest za bo widzi mysli i słyszy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.