- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

Na zaproszenie tarnogrodzkich dzieci do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie przyjechał autor wielu książek dziecięcych i młodzieżowych Rafał Witek. Spotkanie z nim było świętem wyobraźni, fantazji oraz dobrej literackiej zabawy. Mozaika zabaw, zagadek ,opowiadań i wierszy trzymała w napięciu od powitania do pożegnania. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się czy węże prysznicowe są jadowite, poznały ciężkie życie słonia, nauczyły się wpuszczać telewizor w kanał, odbyły podróż Niebostradą, a nawet spotkały prawdziwe Psotnice Podwórkowe. Po spotkaniu pytań do Rafała Witka było sto, bo skłonność do zadawania pytań to cecha, która najsilniej łączy dzieci i pisarzy. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Tarnogrodu, Różańca i Woli Różanieckiej oraz Dyskusyjny Klub Książki „Oczytani” i „Klub zaczytanych dziewcząt”.

Rafał Witek urodził się w 1971 roku we Wrocławiu. Jest autorem książek wierszy i słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Był stypendystą UNESCO w dziedzinie twórczości poetyckiej ,otrzymał I miejsce w konkursie wydawnictwa ZODIAK, ma na swoim koncie również nominację do tytułu „Książka Roku IBBY” jak również wyróżnienie w konkursie „Duży Dong IBBY”. Wydał ponad 20 książek dla dzieci, wśród nich takie pozycje jak: „Klub latających ciotek”, „Walizka pana Hanumana”,Koala nie pozwala!”, czy „Maja na tropie jaja”. Współpracuje z czasopismem dla dzieci „Świerszczyk”.

- Reklama -

Spotkanie odbyło się 29 kwietnia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie.

Spotkanie dofinansowano w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki ogłoszonego przez Instytut Książki pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.