karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Spotkania z absolwentami w LO im. ONZ w Biłgoraju

- Reklama -

  W tym roku Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju będzie obchodzić jubileusz 80-lecia. Z tej okazji zaplanowano cykl spotkań z absolwentami.

  9 stycznia 2017 roku w szkole odbyło się pierwsze takie spotkanie z absolwentem LO im. ONZ w Biłgoraju panem Łukaszem Oleszczakiem, w którym wzięli udział uczniowie gimnazjum oraz liceum.

  Pan Łukasz Oleszczak ukończył archeologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i obecnie jest doktorantem w Instytucie Archeologii UJ, prowadzi zajęcia ze studentami i aktywnie uczestniczy w badaniach wykopaliskowych w Polsce oraz na Syberii. W swoim dorobku zawodowym posiada szereg publikacji dotyczących odkryć archeologicznych.

- Reklama -

  Na spotkaniu z młodzieżą opowiadał o codziennej pracy archeologa oraz prowadzonych  wykopaliskach. W swoim wystąpieniu nawiązywał także do początków państwa polskiego i różnych form dokumentowania śladów aktywności człowieka. Wykład uatrakcyjniła prezentacja multimedialna oraz wystawa replik przedmiotów z epoki żelaza.

  Pan Łukasz Oleszczak wystąpił w stroju wojownika tzw. kultury przeworskiej, zaprezentował też broń i narzędzia, jakimi posługiwali się ludzie w epoce kamienia i brązu.

  Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu i oglądali prezentację multimedialną. Mieli również okazję z bliska zobaczyć przedmioty przywiezione przez archeologa.

  ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.