Sportowe sukcesy uczniów w grudniu

W szachach nasz powiat w kategorii szkół podstawowych reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełkach, zajmując ósme miejsce w województwie. Takie samo miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 3 w Biłgoraju w kategorii gimnazjów.

Bardzo dobre wyniki uzyskali w finałach wojewódzkich nasi pływacy. W igrzyskach sztafeta 8×25 m dziewcząt uplasowała się na trzecim miejscu, natomiast chłopcy zostali wicemistrzami województwa. Obie sztafety są z SP nr 1 w Biłgoraju, a opiekunami byli P. Łukaszczyk i A. Woźny. W startach indywidualnych na ósmym miejscu uplasowała się Wiktoria Gil, a na czwartym miejscu Jakub Gil. Obydwoje startowali w stylu klasycznym. W stylu grzbietowym Jakub Mirek był siódmy. W stylu dowolnym Jakub Oszajca był dziesiąty, a Szymon Solak dwunasty. Punktację drużynową chłopcy ukończyli na trzecim miejscu, a dziewczęta na siódmym.

Największy sukces w gimnazjadzie to mistrzostwo województwa Wiktorii Hałki w stylu dowolnym. Wiktoria i jej koleżanki z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju zajęły ósme miejsce w sztafecie 10×25 m.

W licealiadzie bardzo dobrze wypadły sztafety z LO im. ONZ w Biłgoraju. Podopieczni K. Litwiniuka w sztafecie 10×25 m zostali wicemistrzami województwa, natomiast dziewczęta zajęły czwarte miejsce. W stylu klasycznym Kinga Zdziobło była szósta, Korniak Karolina jedenasta, a Kacper Sawa siódmy. W stylu grzbietowym Matusz Kowal był siódmy, a w stylu dowolnym Sara Jakóbik szósta. Opiekunem dziewcząt był Wojciech Krawiec.