- Reklama -

- Reklama -

Sportowe podsumowanie roku

- Reklama -

Mijający rok dał nam mnóstwo emocji i wzruszeń. Przez 12 miesięcy na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyło się mnóstwo imprez w różnych dyscyplinach sportowych i szereg zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przypominamy te najważniejsze imprezy mijającego roku.

Rok tradycyjnie rozpoczął się od cyklu turniejów w halowej piłce nożnej. Przez dwa miesiące arena główna hali OSiR gościła uznane zespoły z województwa lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.Zawody rozegrane były w siedmiu kategoriach wiekowych (Żak, Orlik, Młodzik,  Trampkarz, Junior, Senior, Open).

OSiR nie zapomniał również o seniorach. 7 lutego odbyła się trzecia edycja Senioriady Sportowej o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj. Podczas tegorocznej imprezy nasi seniorzy po raz kolejny udowodnili, że uprawiać sport można w każdym wieku – bo sport nie zna granic.

Dla dzieci i młodzieży, które ferie zimowe spędziły w naszym mieście OSiR Biłgoraj przygotował bezpłatne zajęcia sportowo – rekreacyjne. Do wyboru były zajęcia z lekkoatletyki, piłki ręcznej, piłki koszykowej i piłki nożnej. Poszczególne treningi cieszyły się dużym zainteresowaniem młodych sportowców.

Walentynki można spędzić w bardzo różny sposób.  Również na sportowo. Z tej okazji po raz kolejny odbył się Turniej Badmintona Mikstów o Puchar Dyrektora OSiR. Z oferty skorzystało 10 par. Warto było się starać, gdyż upominki były naprawdę atrakcyjne.

W połowie lutego zespół „Orlików” szkółki sportowej OSiR Biłgoraj, jako reprezentant województwa lubelskiego w kategorii wiekowej U 11 wystąpił w turnieju o Puchar Prezesa PZPN, który odbył się w Warszawie. W rywalizacji zagrało 16 najlepszych zespołów Polski w tej kategorii wiekowej. Warto zaznaczyć, że sam udział w turnieju to niesamowite przeżycie dla dzieci.

Pod koniec lutego na wysokości zadania znowu stanęli piłkarze, którzy licznie wzięli udział w Charytatywnym Turnieju Piłkarskim – Pomóżmy Krystynie Pawluk.

10 marca odbyła się kolejna edycja  ,,Sportowego Dnia Kobiet’’. Na wszystkie Panie, które zdecydowały się w tym dniu odwiedzić OSiR czekał atrakcyjny program bezpłatnych zajęć sportowych, strefa piękności oraz wiele innych niespodzianek.

W marcu zakończyły się rozgrywki Biłgorajskiej Ligi Piłki Siatkowej oraz Biłgorajskiej Ligi Piłki Halowej. Mistrzem ligi halowej zostali Blokersi, zaś mistrzem ligi siatkowej Leśnik Biłgoraj.

OSiR nie zapomniał również o najmłodszych mieszkańcach Biłgoraja. 21 marca przedszkolaki powitały wiosnę na sportowo.

Wiosna oczywiście rozpoczęła się od rywalizacji biegaczy.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ogólnie kalendarz  biegowy na 2018 r. aż pękał w szwach, każdy znalazł coś dla siebie. W biegowym zestawieniu na 2018 r.  znalazły się imprezy sportowo – rekreacyjne takie jak:

Biłgoraj Biega

Ponad 200 osób z Biłgoraja i okolic wzięło udział w biegu rekreacyjnym w ramach akcji Biłgoraj Biega, który odbył się w miniony piątek, 25 maja.

Bieg Sitarski – półmaraton

16 czerwca nad zalewem Bojary w Biłgoraju V edycję Biegu Sitarskiego w tym pierwszy biłgorajski półmaraton.

Cross Duathlon

5 sierpnia nad biłgorajskim zalewem Bojary odbyły się zawody biegowo – rowerowe  Cross Duathlon Biłgoraj 2018., czyli połączenie jazdy na rowerze i biegu. Dystans 2,5 km biegiem, 20 km rowerem i na koniec także 2,5 km biegiem pokonało blisko 100 zawodników, którzy przybyli m.in. z Warszawy, Kraśnika, Lublina, Przemyśla, Jarosławia i Biłgoraja.

Europejski Dzień bez Samochodu, Bieg Abstynenta

W piątkowe popołudnie ponad 100 rowerzystów przejechało ulicami miasta by w ten sposób uczcić Europejski Dzień bez Samochodu. Dzień bez samochodu jest kulminacyjnym momentem trwającego od soboty Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Wszyscy wyruszyli sprzed Urzędu Miasta i dojechali na obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, gdzie zorganizowany był piknik rekreacyjno – sportowy. Na bieżni lekkoatletycznej w ramach Europejski Dzień bez Samochodu  odbył się rekreacyjny ,,Bieg Abstynenta’’ oraz rywalizacja sztafetowa biłgorajskich grup biegowych.

- Reklama -

10-tka Po Ziemi Biłgorajskiej

Jubileuszowa 30. edycja Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „10-ka po Ziemi Biłgorajskiej”, która odbyła się w niedzielę, 7 października. W tym roku bieg ukończyło 133 zawodników. Od samego rana na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju  rozgrywane były biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach: 600, 800, 1000 i 1500 m. Oprócz tego był bieg pierwszaka na dystansie 300 m oraz tradycyjny już bieg przedszkolaka na dystansie o długości 150 m dopingowany przez rodziców, dziadków, wujków i ciocie.

III Cross Bojarski

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju oraz Rada Osiedla Bojary już po raz trzeci zaprosili wszystkich chętnych do uczestnictwa w III Crossie Bojarskim oraz Biegu Mikołajkowym. To wydarzenie na stałe wpisało się już w kalendarz imprez. Pogoda była  kapryśna, ale mimo wszystko nie brakowało chętnych by swój wolny czas spędzić w sposób aktywny, na świeżym powietrzu i poczuć wyjątkowy klimat zbliżających się świąt.

Wszystkie imprezy były powiązane z akcją ,,100 na 100 dla Niepodległej’’ czyli pokonania dystansu min. 100 km w trakcie organizowanych w Biłgoraju. Biegacze i rowerzyści, którzy uczestniczyli w imprezach organizowanych przez OSiR i  przebiegli minimum 100 km otrzymali koszulki oraz  unikatowe medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

W maju po raz kolejny Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Urzędem Miasta Biłgoraj oraz Punktem Informacji Krajowej i Turystycznej w Biłgoraju, zorganizował  Rodzinny Rajd Rowerowy. Rajd odbył się w ramach akacji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”, podczas której w całej Polsce w dniach 11-13 maja odbywają się wydarzenia prezentujące projekty  zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. W październiku  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju oraz Grupa Rowerowa PTTK Biłgoraj zaprosiła wszystkich chętnych na Rodzinny Rajd Rowerowy „Powitanie Jesieni”. Rajd miał na celu popularyzację turystyki pieszej i rowerowej oraz roweru jako ekologicznego środka transportu, poznanie walorów przyrodniczych i kulturowych Ziemi Biłgorajskiej, połączenie aktywnego wypoczynku ze spotkaniem w gronie przyjaciół, relaksem i zabawą, oraz pobudzenie  dzieci, młodzieży i dorosłych do zdrowego, sportowego trybu życia.

W piątek, 1 czerwca po południu na biłgorajskim Skateparku odbyły się warsztaty rolkowe i BMX z okazji Dnia Dziecka zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Warsztaty z jazdy na rolkach poprowadzili Katarzyna Futyma i Mateusz Miazga zaś jazdy na rowerze uczył Marcin Oskiera.

Oprócz zaplanowanych wydarzeń kulturalnych z okazji Dni Biłgoraja na obiektach OSiR odbył się również cykl imprez sportowych. W planie byly mecze piłkarskie szkółki sportowej OSiR, Łady 1945 Biłgoraj oraz ligi amatorskiej. Odbył się również turniej tenisa ziemnego oraz turniej piłki ręcznej.

W sobotą, 9 czerwca zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj w sezonie 2017/2018. Uroczyste podsumowanie ligi odbyło się na scenie na placu Biłgorajskiego Centrum Kultury w ramach tegorocznych Dni Biłgoraja. Mistrzem ligi została drużyna Old Stars.

W okresie wakacyjnym Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju wspólnie ze szkółką  FunRolki&Fit  rozpoczął bezpłatny cykl Rodzinnych Warsztatów Rolkowych. Zajęcia przeznaczone były dla osób początkujących, średniozaawansowanych oraz doskonalących technikę jazdy.  Każde spotkanie poświęcone było innym rolkowym zagadnieniom gdzie szkolone są konkretne umiejętności.

Blisko trzydziestu zawodników przez trzy godziny rywalizowało w zawodach wędkarskich o Puchar Dyrektora OSiR. Rywalizacja odbyła się w niedzielę, 26 sierpnia nad biłgorajskim zalewem ,,Bojary’’. W tym dniu pogoda dopisała wbrew niekorzystnym prognozom. Spławikowe zawody wędkarskie zostały rozegrane jako jednoturowe i trwały 3 godziny.

Ponad 160 zawodników wystartowało w  26. edycji Wyścigu Kolarskiego „Po Ziemi Biłgorajskiej”, który odbył się w niedzielę, 2 września. Organizatorem imprezy było Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Do wyścigu stanęli amatorzy kolarstwa z różnych zakątków Polski m.in. z Lublina, Puław, Kraśnika, Dębicy, Sandomierza czy Biłgoraja. Trasa, która liczyła niespełna 60 km wiodła przez: Biłgoraj, Hedwiżyn, Panasówkę, Tereszpol Zaorendę, Tereszpol Kukiełki, Górecko Stare, Brzeziny, Aleksandrów i Smólsko. Meta znajdowała się na ul. Motorowej w Biłgoraju.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju po raz kolejny włączył się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu. W tym roku Europejski Tydzień Sportu (ETS) trwa od 23 do 30 września i obfituje w  wiele ciekawych wydarzeń sportowych nie tylko w Polsce, ale całej Europie.  Z tej okazji na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyły się bezpłatne zajęcia biegowe dla dorosłych, zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci oraz joga.

W sobotnie popołudnie, 20 października, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju blisko 100 osób wzięło udział w charytatywnym maratonie zumba and salsation. Oprócz osób z Biłgoraja na imprezie pojawili się zumbowicze m.in. z Przeworska, Sieniawy czy Tomaszowa Lubelskiego. Maraton poprowadziło 5 instruktorów: Zosia Badach (Biłgoraj), Ola Okoń, Beata Kulczyńska (Tomaszów Lubelski),  Paulina Laska (Jarosław) i Damian Jabłoński (Międzyrzec  Podlaskiego)

Top 300 po emocjonującym finale wygrywał Turniej Piłki Siatkowej z ok. Święta Niepodległości o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Biłgoraj. Mecze finałowe rozegrane zostały 16 listopada 2018 r. w hali sportowo – widowiskowej OSiR. W rozgrywkach, które rozpoczęły się w pod koniec października startowało dwanaście zespołów.

W sobotę, 1 grudnia, w hali OSiR w Biłgoraju świętowane były mikołajki na sportowo. Było wiele różnych atrakcji, w tym Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Mikołajki na sportowo to już cykliczna impreza i świetna okazja do wspólnego spędzenia wolnego czasu przez dzieci i młodzież w różnym wieku w duchu sportowej rywalizacji.

,,Gwiazdka 2018 na Sportowo’’ tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznych rekreacyjno – sportowych igrzysk szkół podstawowych, które odbyły się w środę, 12 grudnia 2018 roku w hali OSiR w Biłgoraju. W zawodach sportowych wzięły udział 12-osobowe reprezentacje czterech biłgorajskich szkół podstawowych.

W czwartek, 13 grudnia w hali OSiR w Biłgoraju gościła Weronika Pyzik, która poprowadziła zajęcia lekkoatletyczne dla dzici ze Szkółki Lekkoatletycznej OSiR Biłgoraj. Podczas 1,5-godzinnego spotkania Weronika przedstawiła młodym adeptom lekkiej atletyki – dzieciom ze Szkółki Lekkaotletycznej OSiR i akcji Lekkoatletyka dla Każdego – swoją przygodę ze sportem, odpowiadała na pytania, przybliżając tajniki treningu i udziału w zawodach lekkoatletycznych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.