Mulawa góra do 05.04.2024

Sporta liderem rozgrywek

W sobotę 7 października odbył się drugi turniej piłki nożnej dziewcząt w ramach Wojewódzkich Mistrzostw Młodziczek. Pierwotnie turniej miał się odbyć dwa tygodnie wcześniej, ale z uwagi na słabe warunki atmosferyczne odbył się w miniony weekend. Zawodniczki Sparty Biłgoraj przystępowały do tego turnieju jako liderki, w pierwszym turnieju odniosły dwa zwycięstwa oraz jeden remis. Po drugim turnieju drużyna z Biłgoraja pozostaje na pierwszym miejscu w klasyfikacji po dwóch turniejach, wygrywając czterokrotnie z rywalkami, utrzymuje prowadzenie w Wojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek.

Sparta Biłgoraj – Legion Grabów Szlachecki 6:0 (4:0) Szewczak E. (4 gole), Igras S., Raczkiewicz W.

Sparta Biłgoraj – Suchowicz Team Wólka Panieńska 1:0 (0:0) Szewczak E.

Sparta Biłgoraj – Dubler Opole Lubelskie 3:2 (3:1) Raczkiewicz W. (2 gole), Szewczak E.

Sparta Biłgoraj – Piątka Plus Biała Podlaska 3:0 (2:0) Szewczak E., Szczepanik J. Raczkiewicz W.

Zwłaszcza w trzecim meczu zawodniczki Sparty, stanęły na wysokości zadania, szybko wychodząc na prowadzenie po znakomitych zespołowych akcjach. Najtrudniejszym przeciwnikiem okazał się niespodziewanie Suchowicz Team Wólka Panieńska, po pierwszej bezbramkowej połowie, dopiero w drugiej połowie uwidoczniła się przewaga zawodniczek z Biłgoraja, które stworzyły kilka dobrych sytuacji strzeleckich, a jedną z nich zakończyły golem.

W dwóch turniejach Sparta Biłgoraj rozegrała siedem meczów, sześć z nich wygrywając, gromadząc w sumie 19 punktów. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Niedźwiadek Chełm (2:2 ze Spartą w pierwszym turnieju) z 17 punktami, trzecie miejsce zajmuje AZS PSW Biała Podlaska z 15 punktami (0:2 ze Spartą w pierwszym turnieju), a czwarte Dubler Opole Lubelskie z 12 punktami ( 2:3 ze Spartą w drugim turnieju).

Dziewczęta swoje mecze rozgrywają w zespołach dziewięcioosobowych, w wymiarze czasu 2×12 minut, a w meczach obowiązuje przepis o spalonym.

W ostatnim trzecim turnieju Sparta Biłgoraj rozegra jeszcze trzy mecze z niżej klasyfikowanymi rywalami. Zwycięzca pierwszej fazy turnieju, w której każda drużyna rozegra mecze ze wszystkimi rywalami, oraz druga drużyna, będą reprezentować województwo lubelskie w rozgrywkach strefowych.

Cała drużyna dziewcząt zasłużyła na wyróżnienie, natomiast szczególne pochwały należą się strzelczyni siedmiu goli Elżbiecie Szewczak, strzelczyni czterech goli Wiktorii Raczkiewicz, pełniącej funkcję rozgrywającej Julii Szczepanik oraz występującej w obronie Karinie Bieleckiej.

Sparta Biłgoraj wystąpiła w następującym składzie:

Igras Sylwia (kapitan drużyny, 1 gol), Siwiela Alicja (bramkarz), Dylan Kinga, Bielecka Karina, Cis Julia, Staszczak Magdalena, Szczepanik Julia (1 gol), Raczkiewicz Wiktoria (4 gole), Szewczak Elżbieta (7 goli), Drozdowska Martyna, Wołoszyn Magdalena oraz Piwowarek Paulina.

Następny turniej odbędzie się 14 października w Piaskach, po tym turnieju dwie najlepsze drużyny zdobędą awans do rozgrywek strefowych. Natomiast po dwóch kolejnych turniejach wiosennych zostanie wyłoniony mistrz województwa lubelskiego.